5 najlepszych marek kotłów kondensacyjnych

Jeśli planujesz przejść na nowy system, kocioł kondensacyjny-to jest to, że trzeba szukać. Od tego czasu rozporządzenie 2005 roku, w rzeczywistości, wszystkie nowe systemy zainstalowane muszą być kotły kondensacyjne. Co to znaczy i jak wybrać odpowiedni dla swojego domu?

Co to jest kocioł kondensacyjny?

Kotły kondensacyjne-to wysokowydajne systemy, które mogą odzyskać ciepło odpadowe z pieca ciepło przez duży wymiennik ciepła (lub czasami wtórny wymiennik ciepła) i wyjście na świeże spaliny z komina. Kotły te są nazywane „kondensatorem”, bo od czasu do czasu spaliny mogą stać się tak zimne, że gazowe pary skraplają się. Par wykorzystywane jest do tego, aby uzyskać jeszcze więcej energii: kotły kondensacyjne wykorzystują spalin, które zazwyczaj są wydawane przez komin, a one idą na marne, i para przekształca się w płynów, aby wykorzystać to ciepło utajone. Dzięki temu procesowi kotły kondensacyjne są w stanie wydobyć więcej ciepła z paliwa, które wykorzystuje, niż standardowy, wysokowydajny kocioł. Ponadto, system traci mniej ciepła przez spaliny.Co to jest kocioł kondensacyjny?

Możesz wybrać jeden z dwóch głównych typów kotłów kondensacyjnych:

Regularne kocioł: te systemy są w pełni wyglądają jak stare tradycyjne kotły, ponieważ zawiera zbiornik do wody, rury i podobne, dlatego wymaga drobnych korekt. Musisz wybrać ten system, jeśli w domu jest dużo miejsca do zbiornika wody, a jeśli trzeba często mieć kilku kranów jednocześnie. Regularne kotły gwarantują, że ciśnienie wody nie zmniejszy się w tych przypadkach, i rodzina nie pozostanie bez ciepłej wody.

Kombinowane kotły kondensacyjne to doskonała opcja, jeśli masz ograniczoną przestrzeń w twoim mieszkaniu. Są one najbardziej kompaktowym rozwiązaniem i ogrzewa wodę na żądanie bezpośrednio z sieci elektrycznej, bez konieczności w zbiorniku wody, aby mogli łatwo zmieścić się w szafce. Są one najlepszym rozwiązaniem dla mieszkań lub apartamentów z nie więcej niż dwoma łazienkami: jeśli jednocześnie otwarcie zbyt wiele żurawi, nastąpi obniżenie ciśnienia wody.

Kotły kondensacyjne są uważane za bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ są one bardzo wydajne i zużywają mniej energii niż starsze systemy. Jednak, jeśli chcesz stać się bardziej stabilny, można zamiast tego sprawdzić kotły na biomasę. Układy te zasilane są z drzewa, które jest paliwem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ pnie i granulki, które świecą się, wydzielają dużo dwutlenku węgla, niż drzewa do wzrostu pochłaniają. Wybór certyfikowanego lokalnego paliwa sprzedawcy (który zapewnia, że nowe drzewa sadzone) lub nawet przy użyciu własnego węgiel odpady, można uzyskać w pełni niezawodny system kotła. Niemniej jednak, trzeba będzie miejsce do przechowywania granulatu lub drewna. Aby dowiedzieć się więcej o tych systemach, kliknij na link poniżej.

Czy istnieje alternatywa dla kotłów?

Wybór najlepszego kotła dla twojego obiektu będzie mieć znaczące długoterminowe energetyczne konsekwencje. Jednak nie jest to decyzja o zakupie jest zwykle podejmowane bez uwzględnienia wszystkich funkcji i opcji. Jeśli wybierzesz odpowiedni kocioł do swojej struktury, może nadal odpowiadać potrzebom twojej struktury na przestrzeni dziesięcioleci.

W rezultacie, ważne jest, aby rozważyć sprawności kotła do własnych potrzeb i efektywności pracy. Oba te czynniki, jak zwykle, o wiele bardziej ważne względy, w dodatku do pierwotnego kosztów jednostki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze najkorzystniejszej kotła w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie zastosowania i ogrzewania obiektu.

Wybierz najlepszy kocioł kondensacyjny

Kotły kondensacyjne stały się ważnym rozwiązaniem dla struktur przemysłowych , w szczególności do stosowania w procesie ogrzewania przy niskiej temperaturze i komfort. Kotły kondensacyjne zapewniają wyjątkowo wysoką skuteczność w procesie odzysku ukrytej ciepła, emitowanej przez odparowanie z rury wydechowej kotła.

Z kotłów pracujących na gazie ziemnym, to uzyskuje się z użyciem zwrotów wody, która działa w temperaturach poniżej 135 ° F. W większości przypadków wszelkie zwroty, przekraczające tę temperaturę, nie będą mieli żadnych korzyści z projektu kondensacji.

Opracowanie strategii sezonowych

Niektóre urządzenia mogą mieć tylko dużą ilość gorącej wody lub pary w pewnych okresach roku. Te typy obiektów mogą wymagać tylko większej kotła, który pracuje z niską wydajnością i niskim obciążeniu w ciągu pozostałej części roku dla aplikacji, takich jak podgrzewanie wody. W tym przypadku ogromny kocioł włącza się i wyłącza podczas tych okresów niskiego popytu, co jeszcze bardziej zmniejsza skuteczność.

Dla tych sytuacji może być przydatne zainstalować mały kocioł, który pozwoli sezonowa zamknięcie większej kotła. W wielu częściach Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w niektórych częściach Teksasu i Kalifornii, zasady jakości powietrza wymagają użycia palników z bardzo niskim poziomem emisji NOx i agresywnej strategii monitoringu spalin.

Dożywotnie koszty

Przy wyborze najkorzystniejszej конденсационного kotła ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt od samego początku. Podczas gdy wiele kotły mają długość życia około 30 lat, duża część sprzętu będzie trwać znacznie dłużej. Jednak to szacunkowa czekam życia może być osiągnięte tylko poprzez regularnej konserwacji.

Z drugiej strony, to może zrealizować tylko część tego używać, jeśli urządzenie znajduje się w złym stanie. Rozważając całkowitego kosztu standardowego kotła z gazem ziemnym w ciągu dekady koszty będą się rozkładać na kilka zmian:

94% całkowitych wydatków na kocioł można zaliczyć do wydatków na paliwo. 4% wartości kotła można przypisać do początkowej wartości.2% całkowitych kosztów można zaliczyć do obsługi i konserwacji systemu.Ponieważ koszt paliwa jest tak ważnym czynnikiem, to sprawia, że dolary i sens wybrać najlepszy kocioł kondensacyjny nadaje się do twoich potrzeb. Wspieranie kocioł prawidłowo, można zwiększyć jego długość życia i upewnij się, że jest on w dalszym ciągu pracować z maksymalną wydajnością z odpowiednimi emisji.

Kontrola jakości powietrza i emisji

Coraz częściej zasady jakości powietrza zmieniają to, jak działają kotły przemysłowe. Zasady zachęcić operatorów węglowych lub kotłów węglowych do przejścia na bardziej przyjazne dla środowiska, gazowe, które zastępują kotły.

W 2012 roku Agencja ochrony środowiska (Environmental Protection Agency) podpisał ustawę pod nazwą ” Krajowe standardy emisji niebezpiecznych zanieczyszczeń do głównych źródeł: ICI Boiler MACT (przemysłowe, handlowe i instytucjonalne kotły technologicznych grzejników).

ICI Boiler MACT wymaga, aby środki переключались gazu ziemnego jako podstawowego wysokogatunkowy paliwa.

W wielu przypadkach gaz ziemny jest jedynym rozwiązaniem dla sprzętu. Na szczęście, jest to prawo nadszedł w czasie, gdy produkcja gazu ziemnego wzrosła i pozostaje w bardzo atrakcyjnych cenach. W wyniku wielu starych kotłów gazowych muszą być hodowane zgodnie z najbardziej surowymi normami emisji dziś.Instytucjonalne i przemysłowe modele użyciu pary będą się zmieniać w ciągu okresów czasu. Podczas gdy dziś jest twój kocioł może być zbyt mały, zbyt duży lub pracować z niewłaściwym ciśnieniem lub temperaturą do wymogów procesu, zmienią się twoje potrzeby.

Dziś najlepsze pakiety kotłów kondensacyjnych są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów z wyjątkowo wysoką wydajnością nawet w mniejszych rozmiarach. W ten sposób, wiele konstrukcji wybierają kilka kotłów zamiast jednego dużego bloku, aby zapewnić redundancję bloku w celu zwiększenia niezawodności systemu. Strategia ta pozwala kotłów pracować bardziej modułowo, co będzie utrzymać maksymalną wydajność z zmiennymi obciążeniami.

Skontaktuj się z ATI w Nowym Jorku dla ekspertów kotłów

Wybór najlepszego kotła-duży problem, i nie powinny być podejmowane pochopnie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak sezonowe potrzeby i problemy środowiskowe. W Applied Technologies w Nowym Jorku oferujemy wieloletnie doświadczenie w pomaganiu obiektów w wyborze najlepszego kotła.

Oferujemy szeroki wybór kotłów, palników i urządzeń związanych z tym spalaniem najlepszych producentów na świecie. Nasi specjaliści pracują z różnymi sektorami i pomogą ci wybrać najlepszy kocioł kondensacyjny dla twojego obiektu.

Skontaktuj się z Applied Technologies w Nowym Jorku dziś do bezpłatnej konsultacji na miejscu.

Dodaj komentarz