5 najlepszych marek pieców

Mamy z żoną jakieś relacje nienawiści do miłości z naszej  płytą grzejną. On skłania się do drugiego, gdy widzę korzyści, łamiąc negatywy.

W tej kolumnie omówię podstawowe zalety i wady ogrzewania na pellet.

Zalety ogrzewania pelet

Regionalny paliwo. Paliwo-lub może być-lokalnym lub regionalnym. Przynajmniej nie jest to paliwo, które pochodzi z miejsc, gdzie nam się nie podoba, na przykład na Bliskim Wschodzie. Przy zakupie pelletu źródło jest znaczącym czynnikiem. Jestem gotów zapłacić trochę więcej, aby uzyskać moje granulki z roślin, blisko Jeffrey, w stanie Vermont.

Z zerowej emisji. Cykl życia wytwarzania i zastosowania pelletu może – i powinien-być blisko z neutralnym węglem. Z gazem ziemnym, propanem lub system ogrzewania olejem bierzemy węgiel, który został zdobyty pod ziemią miliony lat temu i uwalnia go jako gaz cieplarniany w atmosferze (gdzie on swój wkład w globalne ocieplenie). Kiedy mamy spalania pelet, wciąż produkujemy około taką samą ilość dwutlenku węgla, który jest przechowywany w atmosferze, ale ten węgiel został porwany przez włóknem drzewnym w ciągu kilku dekad, i jeśli chcemy prawidłowo przetwarzać nasze lasy (zastępując drzewa, zebrane nowych), cały cykl życia prowadzi do prawie brak czystego emisji dwutlenku węgla.Zalety ogrzewania pelet

Pali się stosunkowo czyste. Pelet jest znacznie czystsze niż drewno. Jest to związane z tym, że spalanie pelletu pomaga w wentylator, który zapewnia stały dopływ powietrza do brytfannie. Kiedy pierwszy raz włączam swoją mikrofalowa, tak jak opór elektryczny podgrzewa granulki, aby rozpocząć spalanie, wytwarza dym, ale jak tylko mikrofalowa działa, nie wygeneruje dymu widzialnego. (To jest powód, dla którego instalujesz różnicowy temperatury stosunkowo wysokiej kontroli – aby nie wchodzić i nie wyłączało się zbyt często).

Rzadko piece są wyposażone w pojemniki, które mogą być wypełnione co kilka dni przy niskich temperaturach, a większość kotłów mają niezależne pojemniki, zawierające granulki w ciągu kilku miesięcy. Regularne dodawanie nie jest wymagane, w odróżnieniu od pieca opalanego drewnem. Jeśli mikrofalowa – to twój jedyny system ogrzewania w przestrzeni (jak w przypadku naszego mieszkania), ile czasu możesz iść, zależy od efektywności energetycznej budynku, oczekiwanych temperatur zewnętrznych, objętości osadu, który trzyma piekarnik lub pojemnik, i ustawienia termostatu. Z naszej płytą możemy zająć około trzech dni w bardziej zimny klimat Vermont, dopóki nie zostawię termostat wystarczająco niskie.

Wygodny. Z пеллетной płytą nie musisz przerób drewna. Jestem pewien, że w ciągu dziesięcioleci wyciąłem, podzielał, naprawiał i spalił kilka setek drewnianych kabli, i wiem, że to wielka praca. Z mikrofalowe nadal przetwarza paliwo-zwykle 40-kilogramowe worki z ziarnami wielkości królika – ale jest to tańsze niż drewno.

Tani. Pellety są mniej kosztowne w porównaniu z grzałką w masło, na propan lub ogrzewanie na elektryczne opór, tak, że można zaoszczędzić pieniądze, jeśli korzystać z tego paliwa. Można zaoszczędzić więcej pieniędzy z пеллетной płytą, rozgrzewając tylko kilka pokoi zamiast całego domu, mimo, że często istnieją sposoby, aby to zrobić z innymi systemami ogrzewania.

Wady ogrzewania pelet

Hałaśliwy. Nie można pominąć faktu, że пеллетные pieca głośno. Zwykle istnieją dwa wentylatory: jeden dla powietrza do spalania w grilla, a drugi dla cyrkulacji ogrzanego powietrza w pomieszczeniu. Uważam, że hałas irytujące; moja żona go nienawidzi. To na pewno bardzo różni się od spokojnej piecu opalanym drewnem w naszym salonie. Istnieje Wiseway Pellet Stove, który, jak twierdzi, działa pasywnie, ale jeszcze go nie widziałem. Kotły również są hałaśliwie, ale są one zwykle znajdują się w piwnicy lub w oddzielnym budynku, więc to nie problem.

Wady ogrzewania pelet
Zależy od prądu, gdy tracisz energię, piec lub kocioł centralnego ogrzewania nie mogą pracować (jeśli nie masz jeden z tych nowych pieców Wiseway). To ważna kwestią jest nie tylko w wiejskich obszarach narażonych na awarie zasilania, ale i w ogóle w dobie globalnych zmian klimatu z bardziej intensywne prognozy burz. Z naszej Quadrafire Mt. Piecyk Vernon AE, kupiłem zestaw, który pozwala mi pracować wentylatory prądu stałego za pomocą samochodowego 12 v typ akumulatora podczas przerwy w dostawie energii elektrycznej. On nie będzie uruchamiany automatycznie przy użyciu mocy prądu stałego, więc trzeba go uruchomić ręcznie za pomocą zapalniczki lub początkowej pasty, ale przynajmniej można go używać do przechowywania ciepłego miejsca, gdy grill jest pominięty.

Komfort. Pieca nie zapewniają promieniowania ciepła. Uwielbiam ciągnąć na krześle przed naszym piecem opalanym drewnem w zimną zimową noc i usiąść z dobrą książką. Ten błyszczący gorączka, wygląda na to, nagrzewa się wewnątrz i na zewnątrz. Pieca-przynajmniej u nas – nie nagrzewają się tak samo i emitują ciepło. Prawie całe ciepło serwowane jest wymuszoną wentylatory. To nie jest tak miło.

Plastikowe koperty. Jeśli nie otrzymasz granulki, dostarczone luzem, można produkować wiele odpadów polietylenu z worków. Pierwsze dwa lata, kiedy u nas była nasza mikrofalowa, udało mi się kupić dużą ilość granulek, które zostały dostarczone do wielokrotnego użytku pojemniki z tysiącami funtów, które były na paletach. Musiałem przynieść granulki na górę do wiadra z pięciu litrów, ale przynajmniej nie generował wszystkich tych odpadów. Niestety, firma, która dostarczyła te pojemniki, zniknęła, i musiałem przejść na bardziej typowe 40-kilogramowe torby z tworzyw sztucznych (które są ponownie wykorzystywane jako worki na śmieci). Uważam, że kiedy ogrzewanie stanie się bardziej powszechne, dostawcza granulat staną się bardziej dostępne.

Skomplikowany. W przeciwieństwie do pieców na drewno, piece mają ruchome części, które mogą się zużywać i wymagać konserwacji. Jest dmuchawy, czujniki temperatury, świder, aby dostarczyć piłki i inne składniki. Większość sprzedawców polecam coroczna konserwacja, co może znacznie zwiększyć ogólną eksploatacyjną cena пеллетной pieca lub kotła.

Mniej kontroli nad paliwem. Jeśli masz, można wyciąć i podzielić swoje drewno. Nie dotyczy to пеллетам. W fabrykach do produkcji pelet drzewnych używany jest ogromny prasa do wytłaczania włókien drzewnych poprzez formy do tworzenia granulek. Granulki DIY – to nie jest opcja.

Nie zawsze tańsze. Podczas gdy granulat tańsze, niż większość innych rodzajów paliwa, mogą być tańsze niż pompy ciepła minisplit z gazem ziemnym lub powietrznym źródłem. Skorzystaj z naszego kalkulatora kosztów na paliwo do ogrzewania, aby porównać koszty rozproszone jednostki ciepła. W północno-wschodniej części granulki zazwyczaj śledzą grzewcze olej-rośnie, gdy ceny ropy spadają, chociaż zazwyczaj pozostają znacznie poniżej. Jeśli możesz zamówić Masowych granulki, a nie kupować je w 40-funtowych torbach, mogą być oszczędności, ale nie tak wiele. I czasami występuje niedobór granulek, z istotnym wzrostem cen.

Dolna linia

Granulki to mieszane worek, ale oferują wystarczające korzyści w wielu sytuacjach, aby zasłużyć na uwagę. Oferują wygodne rozwiązanie, aby polegać na stosunkowo lokalnego źródła odnawialnego paliwa. Jeśli Europa jest wskaźnikiem, to najprawdopodobniej wykorzystanie ciepła na piecyk na pelet w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrośnie w najbliższych latach i dziesięcioleciach.

Dodaj komentarz