Ile trzeba zapłacić za słoneczną energię cieplną?

W ostatnich latach, a szczególnie dwa ostatnie, coraz więcej zapytań na spotkanie dla układu słonecznego energii, czy to fotowoltaiczny lub cieplna. Różnica między tymi dwoma roślinami i jedna generuje energię (fotowoltaiczne) i inne domowe gorące wody (kolektorów słonecznych). Oba opierają się na pozyskiwaniu energii pochodzącej z promieniowania słonecznego. Istnieją różne rodzaje paneli słonecznych i różnych cech, a tutaj mówimy o cieplnych paneli słonecznych.

Słońce jest jedną z miliardów gwiazd, ale dla nas ma ono szczególne znaczenie, ponieważ jest bliżej Ziemi. Wysłany przez promieniowanie elektromagnetyczne obsługuje życie wszystkich żywych organizmów i jest siłą napędową ich ewolucji. Prawie cała energia generowana jest w jądrze Słońca w wyniku reakcji topnienia jest przekazywana w postaci promieniowania, podróżuje w kosmosie. Moc tej energii szacuje się na 1023 kw.La energii słonecznej jako odnawialnego źródła może być używany zarówno na roślinach przeznaczonych do produkcji energii cieplnej i gubernatora.

Typy cieplnych kolektorów słonecznych

Typy cieplnych kolektorów słonecznychIstnieją dwa rodzaje cieplnych kolektorów słonecznych: woda i powietrze. Wodny zakład składa się z tych obszarów, gdzie woda lub konkretny płyn krąży. Aby uzyskać najlepszą wydajność, składniki są umieszczane w izolującej szklane pudełko, w celu osiągnięcia efektu cieplarnianego. Gdy roślina znajduje się w słonecznym położeniu, a zapotrzebowanie w ciepłej wodzie umiarkowane, może okazać się wystarczająca ilość płetw. Płetwy nagrzewają się światłem słonecznym i przekazują swoje ciepło cieczy przepływającej przez rury. Ciepła, panele słoneczne są wykorzystywane do ogrzewania i / lub do produkcji ciepłej wody. Roślina ma okres użytkowania nie krótszy niż 20 lat, ale wymaga konserwacji. Instalacja może być wykonana w różnych konfiguracjach, w zależności od zastosowania: gorąca woda, ogrzewanie lub klimatyzacja,

Ciepła, panele słoneczne powietrza wykorzystują powietrze, które ogrzewa kolektorem. Gorące powietrze rozprowadza po tym, jak w system ogrzewania budynek mieszkalny. Słoneczne ciepła powietrzne panelu są również używane w rolniczych stodołach do produkcji suszenia. Wśród elementów składających się na energię słoneczną lotniczą panel, jest szkło, które pozwala na promienie słoneczne przechodzą przez niego, ale pochłania promienie podczerwone i wnioskuje ich do więzienia. Aby lepiej zrozumieć zasady leżące u podstaw tej właściwości, można pomyśleć o akumulacji ciepła w samochodzie, który pozostaje pod promieniami słońca. Kolektory słoneczne koszty? Innym elementem panelu jest ciemny kolor aluminium. Im ciemniejszy używany materiał, tym wyższy współczynnik absorpcji ciepła. Powietrzne kolektory idealnie nadają się do starych budynków lub domów drugiego mieszkania; zapobiegają one gromadzeniu się wilgoci i utrzymują odpowiednią temperaturę, bez syntetycznych. Wymagana konserwacja minimalnie i jest długi rośliną. Jedyną wadą jest związana z tym, że system nie może całkowicie zastąpić tradycyjny system ogrzewania. W ogóle, instalacja termicznej paneli słonecznych zwiększa wartość ekonomiczną w domu, więc korzyści z korzystania odnawialnego źródła energii są liczne.

Instalacja tych różnych od siebie, ale mogą pracować razem. Energia słoneczna zmienia się na dwa sposoby:

Ceny ciepła z paneli słonecznychCeny ciepła z paneli słonecznych

Wybór rośliny z ciepła solary oznacza przede wszystkim oszczędności. Koszty ogrzewania przeciętnego domu włoskiej rodziny stanowią 75% budżetu. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się odnawialne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska źródła do obniżenia kosztów związanych ze zużyciem energii. Oczywiście, tworzenie instalacji cieplnej wiąże się z dużymi kosztami. Ceny na ogrzewanie słoneczne na początku może wydawać się dużo, ale w końcu zobaczysz, że dzięki ulg i dotacji wygodne w końcu zrobić to, płacisz wszystkie w jak najkrótszym czasie!

Kolektory słoneczne panele są o wiele mniej, niż fotowoltaiczny system, i były używane przez wiele lat. Instalacja rozwiązania z energii słonecznej pozwala obniżyć koszty rachunków, zapewniając maksymalny komfort podczas produkcji ciepłej wody, a także zwiększa wartość nieruchomości.Na rynku istnieją różne rodzaje paneli z różnymi strukturami, operacjami i cenami.Słoneczna cieplna, na przykład, może być płaskie i próżniowe z rurką. Drugi ma wydajność około 15/20% więcej niż plan. Jednak koszty są zredukowane w porównaniu z wynikiem, który przychodzi do domu z wynikiem na gaz lub prąd.

Ceny paneli słonecznych od chińskich producentów

Ceny na realizację cieplnej układu słonecznego różnią się w zależności od modelu wybranego panelu słonecznego. Ale jeśli panele nie wszystkie są takie same, należy pamiętać, że sufit też nie są. Materiał i rodzaj dachu-to elementy, które odgrywają ważną rolę w wyborze, ponieważ w zależności od tego, jak są one różne, również ustawienie i nachylenie panelu powinny mieć, i to będzie określić poziom wydajności i sprawności cieplnej. Jednostka grzewcza zależy również od:

  • Liczba łazienek w domu
  • Liczba ludzi żyjących w domu
  • stosunek między kotłem i cieplnej panelem słonecznym wynosi około 50 litrów na m2 do płaskich paneli i 100 litrów na m2 dla próżniowych.

W końcu wszystko zależy również od nawyków ludzi żyjących w nim: ile minut trwa prysznic średnio? Ile stopni pozwalasz ciepła słonecznego zakładu uciec? W ten sposób, ceny również różnią się z powodu zużycia wody.

Odpowiedzi na te pytania będą miały wpływ na rozmiar zakładu i wreszcie ostateczną cenę!

Bardzo ważne jest, aby zrobić badania przeznaczenia i porozmawiać o tym ze specjalistą, aby uzyskać wskazówki, aby mieć możliwość odpowiedniego rozmiaru i słonecznej cieplnej systemu i ułatwić syntetyczną.

Cena słonecznych termicznych systemów zmienia się, ale zwykle można oczekiwać, aby zapłacić od minimum € 3000 i przyciągnąć 6000 (w tym obniżenie stawki VAT 5%). Liczby te obejmują koszty instalacji i wszystkie części (kolektory słoneczne, panel sterowania, эртос, zbiornik do ciepłej wody). Zrobić słoneczną cieplną ocenę bardzo ważne.

Panel słoneczny z ciepłą wodą tworzy go jak czarną słuchawkę leżącą na przejściu pod letnim słońcem. Ta sama zasada! Instalacja termicznej paneli słonecznych nie jest skomplikowane i nie kosztuje tak wiele. Ale po pierwsze, zobaczmy, co panelu do zabudowy: próżniowe panele słoneczne: zapewnia efektywne wykorzystanie energii słonecznej, dzięki абсорберам i szczególnie efektywnej izolacji termicznej, w przypadku próżni w rurze.

słoneczna cieplna wymuszona cyrkulacja: G. systemu naturalnego obiegu, w tych, którzy z wymuszonym obiegiem zbiornik do magazynowania ciepłej wody oddzielone od panelu. wymuszona cyrkulacja jest niezbędna na wszystkich średnich i dużych zakładach (zwykle ponad 6 m2). Instalacja jest droga i skomplikowana.

Ponadto, konieczne jest, w rzeczywistości, należy odróżnić rośliny do produkcji sanitarnej ciepłej wody (ACS), a także rośliny ACS+ ogrzewanie (lub tylko ogrzewanie). Wtedy istnieje również słoneczna cieplna dla integracji w ogrzewanie i utrzymanie temperatury w basenie. To kombinacja, która zapewnia ciągłe korzystanie z układu słonecznego przez cały rok.

W miarę jak widać, wiele rzeczy może mieć wpływ na termalny roślin, a także na kosztach zakładu. Jedno można powiedzieć na pewno, jak ciepła i systemy fotowoltaiczne, dzięki отчислениям i podatkowym świadczeń wygodne!

 

Dodaj komentarz