Czujnik fotoelektryczny

Ludzie często zastanawiają się, Co to jest inwestor? Inwestorzy odgrywają kluczową rolę w każdej strukturze produkcji energii słonecznej i często są traktowane jako mózg, czy to mieszkalnych system o mocy 2 kw lub centralny gubernator o mocy 5 Mw. Podstawowa funkcja falownika polega na tym, aby „przekształcić” wyjście prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC). AC jest standardem stosowanym na wszystkich komercyjnych urządzeń. Oznacza to, że trzeba mieć go jako medium w instalacji fotowoltaicznej (PV) i konsument energii.

Falowniki są oparte na mikroprocesorowych, klasycznych lub RISC-schematach i na 55S, IGBT lub SIC Power transistor.

Wszystkie rodzaje czujników fotowoltaicznych

Wszystkie rodzaje czujników fotowoltaicznychFalownikowe technologii od wielu lat postępuje do przodu, dlatego, oprócz konwersji prądu stałego na prąd zmienny, teraz mogą również świadczyć szereg innych usług, takich jak monitorowanie, na przykład. Producenci falowników oraz świadczą usługi na stanowisko-instalacja, I, że usługa obejmuje konserwacja lub średni czas naprawy.

Ponieważ ceny moduły słoneczne padają dodatkowe falowniki i komponenty systemowe stały się ostrością spadku cen dla systemów EPC, tworząc przewagę konkurencyjną dla fotowoltaicznych. Właśnie z tego powodu producenci inwestorów nadal próbują obniżyć koszty produkcji. Są firmy, którym udało się zrobić to skutecznie, zmieniając strategię produkcji i budownictwa. Ponadto, firmy miały podstawową koncepcję, aby produkt łatwo i z produkcji na myśli, aby zaprojektować więcej strategii i tańsze przekształtnikowych produktów, produkcji bez uszczerbku dla wydajności. Producenci inwestorów również mogli odnieść sukces, niskie koszty, dzięki dobrze налаженному współpracy z dostawcami. Powtarzający się problem dostarczenia produktu przekraczającego niższe koszty – to jest coś takiego jak trendy w branży.

Biorąc pod uwagę ilość czasu, który może być potrzebny do zakończenia dużych projektów energii słonecznej, niektórzy producenci słonecznych falowników zaczęli tworzyć duże falowniki 1000 W celu zmniejszenia kosztów. Teraz, w zależności od wydajności modułów, projekt o mocy 2 Mw, prawdopodobnie wynosi 10-15 hektarów paneli. Taki system wymaga inwestora z dużo większej mocy niż u obecnych inwestorów. Rozwiązanie polega na tym, aby przełączyć na podstawie 1000 V, aby zmniejszyć te koszty.

Części inwestora są:

  • Wejście
  • MPP jednostek
  • DC / DC converter
  • Most
  • Prąd wyjściowy dc
  • Agencja ochrony

Fotowoltaiczny system jest innowacyjny w ostatnich latach znacznie poprawiła się w porównaniu z poprzednimi systemami. Jest kilku inwestorów, ale zazwyczaj są te trzy główne rodzaje do wyboru:

Czynniki, według których klasyfikowane są urządzenia:

Czynniki, według których klasyfikowane są urządzenia:W domowych systemach fotowoltaicznych falowniki powinny być zaprojektowane na maksymalną maksymalne obciążenie, a nie na ciągłe obciążenie. Obciążenie szczytowe-jest to maksymalna moc, którą falownik może dostarczać w krótkim czasie, zazwyczaj od kilku sekund do 15 minut, podczas gdy typowe obciążenie – to moc, którą falownik może dostarczać stałe, i to znacznie poniżej mocy szczytowej.

  • Moduł księgowania

Jest: wiersz, multi string i centralne falowniki. Kilka łańcuchowych falowników mają dwa lub więcej łańcuchów wejścia, z których każdy ma maksymalną punkt zasilania (MPP))

  • Typ łańcucha

Istnieją urządzenia z jednym lub trzema fazami lub bez transformatora i falownika. W małych zakładach, jedna faza jest zwykle używany, w dużych zakładach, trzy fazy obciążenia 4,6 kva są używane.

Zobaczmy, jakie są koszty inwestora. Trzeba od razu powiedzieć, że ceny spadły, ale różnią się w zależności od rodzaju. Ponadto, są one nie zmieniają się zbyt mocno, jeśli wziąć pod uwagę cenę kWp. Małe falowniki dla niezależnych systemów fotowoltaicznych kosztują około 300 euro / kw.

Inwestorzy dla małych budynków mieszkalnych, zakładów stoją to samo lub nieco więcej, w ten sposób osiągając 1000-Conquer € dla zakładu 3 kWp i do 1500-2.000 € dla zakładu 5 kWp. Trzeba sprawdzić te dane, aby być bezpieczne, ale ceny są średnie. Oczywiście, cena za kilowatogodzinę spada do inwestorów, przeznaczonych dla dużych elektrowni. Mikro-falowniki, z drugiej strony, kosztują około dwa razy, ale mają wiele zalet. inwestor-jest to element, który jest tylko częścią systemu, który może być uszkodzona wcześniej, niż oczekiwano. Falownik do ochrony przed słońcem i ekstremalnych temperatur idealny. To miejsce, gdzie temperatura jest stabilna przez cały rok. w procesie chłodzenia, Ogrzewania, energii, ładunków elektrycznych w spiralę, można przekształcić w energię wewnętrzną środowiska, spirala powietrza i energii wewnętrznej samego radiatora), związane jest zawsze z jakiś wpływ (w przykładzie jest to oddziaływanie elektronów z siecią spirala kryształ) działania sił, które opisują wpływ taką samą ilość przicaienianej energii, Ponadto, często mają miejsce na terenie kraju, różnych partnerów społecznych, przyczynić się do zwiększenia energii słonecznej środowiska dla oświetlenia różnych budynków. Nawet firmy zajmujące się instalacją systemów fotowoltaicznych, przez długi czas spędzają specjalne promocje i starają się przywieźć takie strony internetowe, za pomocą których będzie można uzyskać wiele informacji na temat. .Face, wskazując na firmy zajmujące się układaniem słonecznych centralnych ogrodów, dobrze wiedzą, że w Polsce fotowoltaika nie jest bardzo popularne, jak i w innych krajach.

Wybór i jakość falownika

Istnieją dwa duże rodziny falowników: czysta sinusoida i zmodyfikowana sinusoida. Sygnał gubernatora, wydany przez inwestorem pierwszego typu, bardziej regularne niż drugi typ. Jakość sygnału gubernatora czystego falownika ma zasadnicze znaczenie dla zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, które są bardzo wrażliwe na jakość sygnału gubernatora, który otrzymują. Wszystkie urządzenia, które mają pracę z silnikiem, takie jak odkurzacz, lodówka, pralka lub wyposażone w elektroniczne komponenty, takie jak ekran plazmowy, komputer, urządzenia pomiarowe, oświetlenie led, wymagają jakości sygnału gubernatora z czystego синусоидального falownika. Faktycznie, ostatni produkuje czysty prąd i może potroić produkcję w ciągu kilku sekund. Zmodyfikowany sinusoidalna przetwornica ma jakość sygnału, odpowiednie dla urządzeń elektrycznych, takich jak zwykłe żelazo, ekspres do kawy, kuchnia gubernator, piec lub radio.

Można rozróżnić rezystancyjne i indukcyjne obciążenia, i w zależności od tego kryterium można odwoływać się do różnych urządzeń gospodarstwa domowego i zużycie. Obciążenie rezystancyjne ma takie samo zużycie energii od jego włączenia do wyłączenia go, i to odnosi się do lub żelazo gubernatora. Indukcyjne obciążenie regularnie (w ciągu dwóch-trzech sekund) ma znacznie większe zużycie energii, aby powrócić do normalnego spożycia. Prostym przykładem jest otwarcie drzwi lodówki, po zamknięciu usłyszysz wkrótce po 2.0 i stłumiony dźwięk. To znak, że zimna grupa zużywa dwa-trzy razy więcej, aby włączyć i schłodzić lodówce do temperatury podanej termostatem. Po uruchomieniu regularne spożycie jest mnożona przez dwa-trzy razy.

Ważne jest, aby wiedzieć stopień zużycia falownika, aby baterii nie spożycia. Niektórzy inwestorzy są przeznaczone do nierównego stosowania, dlatego można je wyłączyć lub włączyć, aby zaoszczędzić na obsłudze. Inne typy są przeznaczone do stałego użytkowania, a także mają tryb gotowości w celu optymalizacji wykorzystania. Między tymi dwoma typami jest różnica w cenie, która może kierować wybór na podstawie ustalonego budżetu.

Dodaj komentarz