Eko falowniki fotowoltaiczne

Ludzie często zastanawiają się, Co to jest falownik? Falowniki odgrywają ważną rolę w każdej strukturze, która produkuje energię słoneczną i jest często postrzegana jako mózg, czy to mieszkalnych system o mocy 2 kw i elektrownia o mocy 5 Mw. Podstawowa funkcja falownika polega na tym, aby „włączyć” wyjście prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC). AC-to standard używany w całej komercyjnej w sprzęt agd. Oznacza to, że trzeba mieć go jak przez fotowoltaicznych (PV) systemów i konsument energii.

Falowniki są oparte na mikroprocesorowych, klasycznych lub RISC-schematach, a także na tft MOS, IGBT lub SIC.

Wszystkie Fotowoltaiczne

Technologii falownika od wielu lat są dodatkowe, tak, że w dodatku do zamiany prądu stałego na prąd przemienny prąd, oni teraz mogą udzielać również szereg innych usług, takich jak monitorowanie, aby powiedzieć, jeden. Producenci falowników również świadczą usługi po instalacji, usługa ta obejmuje konserwacja lub średni czas naprawy.

Ponieważ ceny moduły słoneczne zawsze spadają, dodatkowe falowniki i komponenty systemowe stały się ostrością na obniżeniu cen dla systemów EPC, tworząc przewagę konkurencyjną dla PV. Właśnie z tego powodu producenci falowników nadal próbują obniżyć koszty produkcji. Są firmy, którym udało się to zrobić skutecznie, zmieniając strategię produkcji i budownictwa. Ponadto, firmy miały podstawową koncepcję tworzenia produktu z łatwością i produkcją na myśli, aby zaprojektować szybsze i mniej kosztowne falownikowe produkty, które będą odbywać się bez uszczerbku dla wydajności. Producenci falowników również mogli odnieść sukces, niskie koszty, dzięki dobrze obsługiwanego współpracy z dostawcami. Problem nadal dostarczać produkt najwyższej jakości w niskich cenach-to jest coś takiego jak trendy w branży.Wszystkie Fotowoltaiczne

Biorąc pod uwagę ilość czasu, który może być potrzebny do zakończenia dużych projektów słonecznych, niektórzy producenci słonecznych falowników zaczęli tworzyć większe falowniki o mocy 1000 W, aby zmniejszyć koszty. Teraz, w zależności od wydajności modułów, projekt 2 Mw, prawdopodobnie wynosi 10 i 15 hektarów paneli. Taki system wymaga falownika o znacznie większej pojemności niż u obecnych falowników. Rozwiązanie polega na tym, aby przejść do wszystkiego, opierający się na 1.000 V, aby zmniejszyć te koszty.

Części falownika są:

  • Wejście
  • Moduł MPP
  • Przetwornica DC / DC
  • Przejście mostu
  • wyjście dc
  • ciało ochrony

Falowniki elektrowni o mocach od 15 kw do 1 Mw dla dużych instalacji, działają jak smyczki falowniki, ale w większej skali.Moc mniej niż 15 W, podłączonych do wielu фотоэлектрическим modułów, Łączącym ze sobą, aby utworzyć wyższe napięcie wyjściowe. Idealnie nadaje się do średnich lub małych instalacji.MICROINVERTER – bardzo kompaktowa, moc 250 W, który jest instalowany wewnątrz każdego modułu. Są one przetwarzają prąd stały w zmienny, bez konieczności polecenia w celu zainstalowania lub głównego falownika. One zwiększają energię elektryczną.Urządzenia są również klasyfikowane na podstawie:

Potenza
W domowych systemach fotowoltaicznych falowniki muszą być wymiarach na maksymalnym szczytowym obciążeniu, a nie na stałym obciążeniu. Obciążenie szczytowe-jest to maksymalna moc, którą falownik może zapewnić w krótkim czasie, zazwyczaj od kilku sekund do 15 minut, podczas gdy typowe obciążenie-to moc, którą falownik może zapewnić stacjonarnym sposób, i ona o wiele niższa niż moc Szczytowa.

Moduł księgowania
Jest: lina, multi wiersze i centralne falowniki. Multi wiersza falowniki mają dwa lub więcej wierszy wejściowych, każdy ze swoim MPP (maksymalna punkt zasilania)

Typ łańcucha
Istnieją urządzenia z lub bez transformatora i jedno lub trójfazowego falownika. W małych instalacjach zazwyczaj stosowane są jednofazowe, w dużych instalacjach wykorzystywane są trójfazowe obciążenie 4,6 kva.

Teraz przyjrzyjmy się, jakie koszty falownika. Od razu trzeba powiedzieć, że ceny spadły, ale różnią się one w zależności od rodzaju. Ponadto, są one nie różnią się znacznie, jeśli spojrzymy na cenę na kWp. Małe falowniki dla autonomicznych systemów fotowoltaicznych kosztują około 300 zł/kWp.

Falowniki dla małych budynków mieszkalnych, instalacje kosztują tyle samo lub nieco więcej, że przybywa w 1.000-1.200 € dla instalacji 3 kWp i do 1.500-2.000 € do zabudowy od 5 kWp. Trzeba sprawdzić te dane, aby być pewnym, ale ceny średnie. Oczywiście, cena za kilowatogodzinę spada na falowniki przeznaczone do zaawansowanych ustawień. Mikro-falowniki, z drugiej strony, kosztują około dwa razy droższe, ale mają wiele zalet. falownik-jest to element, który jest tylko częścią instalacji, która może uszkodzić wcześniej, niż oczekiwano. Idealny wypoczynek falownika, osłonięte od słońca i ekstremalnych temperatur. Potrzebne jest miejsce, gdzie temperatura jest stabilna w ciągu roku.

w trakcie nagrzewania się radiatora energię ładunków elektrycznych w spiralę może zamienić się w energię wewnętrzną środowiska, spirala powietrza i energii wewnętrznej samego radiatora), związane jest zawsze z pewnym skutki (w przykładzie jest to oddziaływanie elektronów z siecią kryształ spirala) i działanie sił, które opisują wpływ równa liczbie przemienianej energii, Poza tym, coraz częściej odbywają się na terenie kraju, różne akcje społeczne, propagujące środowiska, uzyskiwanie energii słonecznej do oświetlenia różnych budynków. Nawet firmy zajmujące się instalacją systemów fotowoltaicznych, od dawna prowadzą specjalne promocje i starają się wyprowadzić takie strony internetowe, za pomocą których będzie można uzyskać wiele informacji na temat фотогальванике. .Osoby, z podaniem firm, które zajmują się stawiać elektrownie słoneczne ogrody dobrze wiedzą, że w Polsce, PV, nadal nie są bardzo popularne, jak i w innych krajach.

Wybór i jakość falownika

Istnieją dwa duże rodziny falowników: czysta sinusoida i zmodyfikowana sinusoida. Sygnał elektryczny, emitowane przez falownik pierwszego typu, bardziej регулярен, niż drugi typ. Jakość sygnału elektrycznego czystego синусоидального falownika ma zasadnicze znaczenie dla zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, które są bardzo wrażliwe na jakość sygnału elektrycznego, który otrzymują. Wszystkie urządzenia pracujące z silnikiem, takie jak odkurzacz, lodówka, pralka lub wyposażone w elektroniczne komponenty, takie jak ekran plazmowy, komputer, urządzenia pomiarowe, oświetlenie led, wymagają jakości sygnału elektrycznego czystego синусоидального falownika. Ponieważ ten ostatni produkuje czysty prąd i może potroić produkcję w ciągu kilku sekund. Zmodyfikowany sinus falownik ma jakość sygnału, odpowiednie dla elektronicznych urządzeń elektrycznych, takich jak wspólna żelazko, ekspres do kawy, kuchenka elektryczna, piekarnik lub radio.

Można rozróżnić rezystancyjne i indukcyjne obciążenia, i w zależności od tego kryterium można zwrócić się do różnych domowych urządzeń elektrycznych i konsumpcji. Obciążenie rezystancyjne ma ten sam zużycie energii od jej włączenia do jej wyłączenia i ma do czynienia z tosterem, czajnikiem lub elektryczną płytą grzejną. Indukcyjne obciążenie regularnie ma (na 2 lub 3 sekundy) jest znacznie wyższe zużycie energii, aby wracać do spożycia normy. Prosty przykład-otwieranie drzwi lodówki, po zamknięciu słychać wkrótce po głośnym, stłumiony szum. To znak, że zimna grupa zużywa dwa lub trzy razy więcej, aby rozpocząć i schłodzić lodówce, do temperatury podanej termostatem. Po uruchomieniu regularne spożywanie pomnożona przez dwa, trzy razy.

Ważne jest, aby znać ilość zużycia falownika, aby uniknąć wyczerpania baterii do jego konsumpcji. Niektóre falowniki przeznaczone do stałego użytku, więc mogą być wyłączone lub włączone, aby zaoszczędzić na obsłudze. Inne typy są przeznaczone do stałego użytkowania, a także mają tryb gotowości w celu optymalizacji wykorzystania. Między dwoma rodzajami istnieje różnica w cenie, który może sprawić, że wybór nawigacji, na podstawie ustalonego budżetu.

Dodaj komentarz