Falownik fotowoltaiczny

Falownik fotowoltaicznyFalownik to serce i mózg. Wraz z modułami jest jednym z głównych elementów systemu i odpowiada za przekształcenie energii w prąd stały z paneli słonecznych w energię elektryczną w prąd przemienny.

Zobaczmy razem kilka przydatnych wskazówek, jak wybrać falownik fotowoltaiczny.

Jak wybrać dobry falownik

Wybór rodzaju falownika jest funkcją pożądanych cech systemu i stanowi integralną część projektu.

Powiedzmy, że tak naprawdę nie ma „najlepszego falownika”. Oczywiście po zidentyfikowaniu typu falownika wybór marki może zależeć od wielu czynników, a także od informacji, które klient będzie mógł zebrać, kontaktując się z jednym lub większą liczbą instalatorów lub wyspecjalizowanych sprzedawców.

Konieczne jest skierowanie wyboru w stronę falownika o odpowiedniej mocy do mocy systemu i wyposażonego w niezbędne gwarancje. W zakresie gwarancji każdy falownik jest zwykle objęty gwarancją przez 5 lat, zwykle z możliwością przedłużenia do 10, 15 lub 20. W każdym razie zawsze lepiej jest, aby wybór padł na falowniki znanych i niezawodnych marek, obecne na rynku przez długi czas i posiadające solidne podstawy ekonomiczne i produkcyjne.

Nierzadko zniknęło wielu producentów falowników, wielu właścicieli systemów z wadliwymi falownikami zostało pozbawionych niezbędnej pomocy i zmuszonych do zeskrobania niedziałającej już maszyny. Dzięki tym samym cechom i mocy zawsze lepiej jest wybrać uznaną markę z dobrą obsługą klienta, niż dbać tylko o cenę. Nawet w przypadku falownika niezawodność, wydajność i serwis posprzedażny kapilary obecne we Włoszech liczą się ponad cenę. falownik fotowoltaiczny

Jak długo trwa falownik?

Jak długo trwa falownik?Nie są dostępne statystyki dotyczące średniego okresu eksploatacji falowników zainstalowanych zarówno we Włoszech, jak i za granicą, ani rodzaju najczęściej powtarzających się awarii.

Jeśli falownik jest objęty gwarancją, Producent zagwarantuje dostawę części wymiennej lub naprawy, z wyjątkiem przypadków wykluczenia (czasami, oprócz dostawy, robocizna i wycofanie wadliwego urządzenia są również ubezpieczone) ,

Możliwe jest jednak przedłużenie żywotności falownika i zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii za pomocą:

  • najnowocześniejsza instalacja falownika: ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w instrukcji producenta (nie rób tego bez utraty gwarancji);
  • dobra konserwacja zapobiegawcza;
  • przebywanie w otoczeniu w dobrych warunkach: falownik musi rozpraszać ciepło i znajdować się w czystym otoczeniu. Falowniki IP65 można również umieszczać na zewnątrz w miejscach osłoniętych od złej pogody i bezpośredniego promieniowania.

Eksperci ServiceTec są do Twojej dyspozycji

Eksperci ServiceTec są do Twojej dyspozycjiZapytaj ekspertów, jak wybrać falownik fotowoltaiczny, aby dokonać wyboru, który jest naprawdę dostosowany do twoich potrzeb.

Przyjdź i odwiedź nas w naszym salonie lub zadzwoń pod numer 0861 839230. Ewentualnie wypełnij formularz w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wniosków.

Dodaj komentarz