Geotermalna pompa ciepła: obsługa i cena

Pompy ciepła (GHP), które zapewniają ogrzewanie i klimatyzacja w domu, a także mogą podgrzewać wodę – czasem za darmo – stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach.

Te urządzenia HVAC niezwykle skuteczne i „zielone” w porównaniu z tradycyjnymi opcjami, ponieważ używają prawie stałe temperatury pod ziemią, aby utrzymać dom umieszczono w dowolnym momencie roku. Geotermalne systemy ogrzewania oraz zapewniają znaczne oszczędności energii z upływem czasu.

Istnieją jednak wady i wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy próbie instalacji GHP. Prawda jest taka, że geotermalne systemy nie będą odpowiednie dla wszystkich domów lub wszystkich domów, bez względu na ich liczne zalety. Swoje priorytety, swój budżet i swoje fizyczne lokalizacja domu w końcu pomogą podjąć najlepszą decyzję o tym, jaki rodzaj systemu wentylacji i KLIMATYZACJI jest właśnie dla ciebie, że to energii geotermalnej lub zasilanie / zasilanie w zwykły sposób.

Co to jest geotermalne ogrzewanie i jak to działa?

Jeśli jesteś na rynku nowego systemu HVAC, bo budujesz nowy dom lub szukasz możliwości zastąpienia istniejącego pompy ciepła, kotła lub pieca, być może, tylko że zostały wprowadzone do geotermalnej do ogrzewania i chłodzenia w ciągu pierwszej godziny. Można już wiedzieć, że te wysoce wydajne systemy wykorzystują stałą temperaturę ziemi jako medium wymiany ciepła zamiast temperatury powietrza zewnętrznego, co wymaga przynajmniej jakiś kopania lub wiercenia w celu instalacji” łańcuchów ” pod ziemią.

Krótko mówiąc, геотермическое ogrzewanie i chłodzenie pracują i zużywają o 25% -50% mniej energii do produkcji komfortowego powietrza wewnętrznego, niż konwencjonalne systemy HVAC, ponieważ nie styka się z ostrymi sezonowymi wahaniami temperatury zewnętrznej powietrza do wymiennika ciepła.

Co to jest geotermalne ogrzewanie i jak to działa?
Na przykład, nawet w miejscach, gdzie jest bardzo zimno w zimie temperatura ziemi tuż poniżej powierzchni nigdy nie spadnie poniżej 45 stopni Celsjusza. Oznacza to, że ciecz przepływająca przez programy wymiany, nigdy nie jest narażony na działanie, na przykład, mroźnych temperatur 2 stopni, nawet jeśli ona jest tak zimno na zewnątrz. GHP po prostu nie muszą pracować tak samo, jak zwykłe pompy ciepła, aby utrzymać wnętrze domu w mieście.

Różne rodzaje systemów geotermalnej do ogrzewania

Jak wspomniano wcześniej, GHP wymagają dostępu do Ziemi na głębokości, gdzie temperatura waha się dziko, niż temperatura powietrza nad ziemią. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tak zwanych cykli, które mogą być skonfigurowane na wiele różnych sposobów w formatach „otwarte” lub „zamknięte”.

Według strony internetowej komputerowych zasobów Departamentu energii USA na geotermalnych pompach ciepła (również w załączeniu wyżej ), obecnie istnieją cztery ogólne rodzaje opcji ścieżki dla budynków mieszkalnych i komercyjnych geotermalnych systemów grzewczych (trzy zamkniętych wielkości i jeden otwarty), choć istnieją inne konfiguracje. W ciągu ostatnich dziesięcioleci technologia geotermalnej do ogrzewania i chłodzenia szybko postępowała dla szerszego przyjęcia, dlatego cykl i inne opcje instalacji będą nadal się rozwijać.

Systemy cctv

Systemy te wykorzystują roztwór dolej wody i / lub czynnika chłodniczego (zwykle R-410A), który przepływa przez miedziane i / lub rury z tworzywa sztucznego, które są pochowani pod ziemią i mogą potencjalnie płynąć pod masą wody. Może być oczywiste, że płyn wewnątrz konturu starannie przechowywane-lub zamknięty-z otoczenia i nigdy nie jest zwalniany w ziemię.

Cztery ogólne typy konfiguracji zamkniętych obwodów:

  • Pionowy
  • Poziomy
  • Kort
  • Staw / Jezioro

Należy pamiętać, że pionowe, poziome i ukośne stosowane są pętle z tzw. technologią Direct Exchange (DX), która nie wymaga użycia водозаборных studni, źródeł wody lub obwodów wtórnych, które robią tak zwaną technologię źródeł wody. (Геотермические pompy ciepła z wodnym pochodzenia zostały zaprojektowane dla dużych zastosowań przemysłowych, dlatego nie są one czymś, co rozpatrzą większość domowych i małych klientów komercyjnych.)

Systemów z obiegiem otwartymSystemów z obiegiem otwartym

W systemach z obiegiem otwartym następuje odpływ ciecz wymiany ciepła – w tym przypadku stosunkowo czysta woda zamiast dolej lub czynnika chłodniczego-z otoczeniem. Systemów z obiegiem otwartym mogą być instalowane jedynie w miejscach, z odpowiednim zaopatrzeniem w wodę i gdzie zwierzęta zasady zrzutu wód podziemnych.

O geotermalnej do ogrzewania i chłodzenia

Istnieje wiele pozytywnych aspektów w instalacji geotermalnych systemów ogrzewania i chłodzenia w domu lub w zabytkowym budynku, a oni na pewno przewyższają negatywy dla wielu osób, które w większości związane są z wysokimi kosztami instalacji. Jeśli obawiasz się, aby zmniejszyć wpływ na środowisko indywidualnego i nie musisz się martwić o wahania cen gazu i ropy naftowej, które wpływają na twój budżet na ogrzewanie i chłodzenie, energii geotermalnej może być właśnie dla ciebie.

Geotermalne systemy są elastyczne i przyjazne dla środowiska
Ponieważ GHP zużywa znacznie mniej energii w porównaniu z systemami HVAC zwykłe, jak już wspomniano powyżej, i nie są oparte ani na gazie, ani na ogrzewanie olej napędowy, systemy te nie stanowią znaczące źródło zanieczyszczenia środowiska. Twoja energia geotermalna system zmniejszy emisję, ponieważ znacznie zmniejsza zużycie energii w domu, i to na pewno ekologicznie!

Геотермальное sprzęt również trwałe, w tym podziemne łańcucha często są gwarantowane przez 25-50 lat. Samych pomp ciepła, jak zwykle, na pewno będzie trwać około 20 lat. Porównać to ze średnią 15-letni okres eksploatacji typowego wewnętrznego klimatyzacji i pompy ciepła, a zobaczysz, że wymiana mniej częste sprzętu o wiele lepiej dla świata (a nawet dla portfela).

Geotermalne systemy-to inwestycje, które płacą

Przy zakupie geotermalne pompy ciepła, można podnieść brwi kilka razy w podanym przez ciebie ceny (zwykle od 10 000 do 20 000 dolarów USA, w tym instalacji). Większość wysokiej wartości początkowej związane z montażem obwodów uziemienia. Jednak system ten ma sprzęt z mniejszą ilością ruchomych części mechanicznych, niż tradycyjny system, więc to trwa o wiele dłużej.

Dobre wieści o najbardziej istotnym początkowych inwestycji, niezbędnych dla systemów opartych GHP, polegają na tym, że zazwyczaj będziesz płacić za siebie z oszczędności kosztów energii elektrycznej około 2-10 lat, według źródeł sektora energetycznego. Mogą także istnieć specjalne zachęty dla „zielonej energii”, dostępny ze strony władz federalnych, regionalnych, a nawet niektóre władze lokalne i dostawcy energii elektrycznej, aby wyciąć kilka dolarów, w porównaniu z tą wysoką cenę, początkowa system. I, w zależności od konfiguracji i możliwości systemu, można zebrać nagrodę za darmową ciepłą wodę jako produkt uboczny operacji systemowych!

Jeśli możesz zwiększyć koszt nowego GHP w swojej kredyt hipoteczny na nowy dom, twoje oszczędności będą jeszcze większe. Cena systemu w rzeczywistości nie dodaje o wiele więcej do miesięcznej płatności hipotecznych, a oszczędności na energii elektrycznej, którą można wdrożyć, będzie łatwo przekroczyć tę kwotę na każdy rok.

Geotermalne systemy doskonale nadają się do nowych domów

Mówiąc o dodatku GHP w plany dla nowego domu, to prawda, że geotermalne systemy łatwiej (i być może tańsze, w zależności od takich rzeczy jak stan gleby i geologia nowego serwisu), aby zbudować od podstaw nowy dom, który jest przeznaczony do modernizacji w większości istniejących domów. Dlaczego?

Wiele starych domów, które są oparte na kotle i grzejnikach ciepłej wody ciepła, nie mają niezbędnej kanalizacji, niezbędnych dla scentralizowanych systemów klimatyzacji. GHP potrzebują w przewodach do dystrybucji ogrzanego i świeżego powietrza w całym domu, w zależności od sezonu.

Z nowej konstrukcji jest mniej rozważań o tym, jak zrobić podziemne chłodnicze schematu GHP, które spełniają podstawowego miejsca. Istniejący dom i inne obiekty w nieruchomości mogą być problemy z dostępnością ziemi i kosztowne konsultując się z przeszkodami.
Zalety systemów z obiegiem zamkniętym, w porównaniu z systemami z obiegiem otwartym
To prawda, że wiele mieszkalne systemu GHP korzystają z systemów z obiegiem zamkniętym dla wymiany ciepła, a to wiąże się z elastycznością, proponowanej różnych konfiguracjach, a także z ekonomią. Na przykład, ukośne systemu zwykle mają niewielkie rozmiary i są odpowiednie dla małych domowych partii. Poziome instalacji wymagają więcej miejsca do kopania okopów dla zawiasów, ale mogą pomieścić ponad skomplikowaną geologię do kopania.

Dla osób, które są zainteresowane wykorzystaniem антифризных lub płynów chłodzących, systemów z obiegiem otwartym używać tylko wody jako nośnika ciepła. Ta woda jest pobierana z ziemi i wraca na ziemię, jak tylko system jej używał.

Dodaj komentarz