Kondensacyjne kotły Beretta: ceny najlepszych modeli

Jeśli szukasz najlepszy kocioł kondensacyjny, który można kupić, ten post może być przydatny. Przed wejściem do kotła, porównania i opinie, jeśli jesteś nowy w tym, najpierw zdajemy sobie sprawę, że w rzeczywistości kocioł kondensacyjny.

Zanim zaczniemy, chcielibyśmy wyjaśnić pewne zamieszanie w odniesieniu do kotłów kondensacyjnych, ponieważ klienci pytali nas, czy są kotły kondensacyjne łączonymi kotłami. Następny post szczegółowo wyjaśnia to: Condensing lub Combi Boiler Krótko mówiąc, wszystkie kotły produkowane w 2019 roku, są конденсационными kotłami, niezależnie od tego, jaka konfiguracja, czy to Open Vent, Sealed System lub Combi.

Co to jest kocioł kondensacyjny?

Wszystkie kotły, niezależnie od tego, do kondensacji lub kondensacji, mają emisje ze spalania, tak jak gaz nagrzewa się, przechodząc przez ich wymienniki ciepła, przekazują energię do grzejników ogrzewania lub ogrzewania podłogowego, które rozprowadzają ciepło wokół domu. Po tym, jak zostanie to zrobione, pozostałe gazy spalania uwalniają się w powietrze na zewnątrz przez komin, zwykle przez dach lub przez ścianę.

Co to jest kocioł kondensacyjny?

W starych kotłach, bez kondensacji, część tego ciepła jest tracona podczas tego procesu, ponieważ wraz ze spalinami powstaje duża ilość pary podczas procesu spalania (z powodu wody, zawartej w gazie ziemnym w oryginalnym stanie), ona znika. Dedykowany par będzie wolne ilości energii parowania, które nie mogą korzystać z stare i nie skraplacz kotły.

Niezależnie od tego, czy kupujesz tani kocioł lub najlepszy kocioł kondensacyjny, wyprodukowany w 2018 roku, będzie przetwarzać pary wodnej przez swoje podstawowe wymienniki ciepła, przywracając utajone ciepło parowania. Ten par pozostawia system w postaci ciekłej, przez конденсатную rurę do odprowadzania wody.

Najlepsza technologia kotła

Kotły kondensacyjne mają wentylator zamontowany obok z wymiennikiem ciepła, pracujących ze zmienną prędkością. Dla optymalnego funkcjonowania конденсационного kotła znajduje się zamknięta komora spalania, połączona z koncentryczne spalin, tak, że spaliny mogą przejść przez niego. Kontrola prędkości wentylatora pomaga utrzymać optymalny stosunek spalania pomiędzy powietrzem i gazem. Aby zminimalizować straty ciepła od spalin, ważne jest, aby wymiennik kotła pozwalał kondensacji pary wodnej.

Kocioł kondensacyjny najlepiej działa, gdy powierzchnia wymiennika ciepła jest równa lub poniżej tzw. temperatury punktu rosy. Zazwyczaj temperatura punktu rosy (dla gazu ziemnego wynosi około 55 stopni Celsjusza. W taki sposób, aby kocioł pracował w trybie kondensacji, temperatura płynu chłodzącego w odwrotnym układzie (gdy czynnik chłodniczy wraca do kotła) nie przekracza 57 stopni Celsjusza.

Co to jest kocioł kondensacyjny?

Oszczędności na rachunkach za energię elektryczną z najlepszym конденсационным kotłem. Przy prawidłowej instalacji najlepszy kocioł kondensacyjny nie tylko ogrzewa twój dom i zapewnia gorącą wodę i konsekwentnie, ale może również zmniejszyć zużycie gazu o 20% do 25%. Według Energy Saving Trust , można zapisać go w dowolnym miejscu od £ 300 do 500 zł rocznie na rachunkach za energię, przechodząc w najlepszy kocioł kondensacyjny wraz z innymi środkami oszczędzania energii, takie jak robocze test twoich drzwi i okien, izolacji ścian, za pomocą inteligentnej kontroli lub odszkodowania meteorologiczne i tak dalej.

Jak oblicza się oszczędności energii?

Przy zakupie najlepszy kocioł kondensacyjny w 2019 roku, możesz być spokojny, wiedząc, że będą na 90% są bezpieczne z punktu widzenia energii i mogą osiągać 94% efektywności energetycznej za pomocą programowalnych termostatów lub Internetu z obsługą inteligentnych termostatów do uczenia się, takich jak Nest . Wysokiej jakości kocioł kondensacyjny, takich jak Viessmann Vitodens 200-W, może zapewnić wydajność 98% ( i więcej).

W porównaniu z tym stare kotły bez kondensacji zaczęły się około 80-85% efektywności energetycznej, i przez wiele lat codziennego użytku spadła do 70% lub nawet do 50% skuteczności. Jest to związane z tym, że wewnętrzne elementy kotła przechodzą przez ogromną ilość obciążeń termicznych na co dzień przez wiele lat, co prowadzi do zmniejszenia efektywności korozji. Jeśli twój istniejący kocioł powyżej 12-15 lat, najprawdopodobniej jest to kocioł bez kondensacji i można zapłacić więcej za swoje rachunki za energię, niż jest to potrzebne.

W wyrażeniu pieniężnym, co oznacza, że każde 100 zł, które można wydać na swoje rachunki za energię elektryczną, ze starym kotłem bez kondensacji, który działa na 70% lub 50% skuteczności, można stracić od £ 30 do £ 50. I z nowoczesnym конденсационным kotłem, który działa na 94% skuteczności, można stracić tylko 6 zł za każde 100 zł wydane na energię elektryczną.

Kotły kondensacyjne do kinder planecie

Ponieważ możesz zredukować wariancję ciepła przez pary, można zwiększyć efektywność energetyczna i wydać mniej energii, inwestując w najlepszy kocioł kondensacyjny. W ten sposób, oprócz oszczędności swoich z trudem zarobionych pieniędzy na rachunkach za energię elektryczną, można również wybrać mniej emisji do atmosfery i odpowiedzialny za środowisko. Kocioł kondensacyjny może zrobić wiele, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Twoje decyzje dzisiaj mogą określić, jaką planetę zostawisz za sobą dla przyszłych pokoleń. I tak, każdy ma znaczenie. Jak powiedział Mahatma Gandhi, bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.

Jakość komponentów wewnętrznych

Kiedy zachodzi proces kondensacji, co oznacza, że po schłodzeniu pary zamienia się w ciecz, wydziela ilość energii cieplnej. Starzy i kotły kondensacyjne są przeznaczone do zapobiegania procesu kondensacji. Nowoczesny kocioł kondensacyjny lubi proces kondensacji. Kondensacja następuje w wymienniku ciepła najnowszej generacji w nowoczesnym конденсационном kotle, który pochłania ciepło i przenosi go do grzejników, otaczające dom.

Stal nierdzewna przeciwko aluminium pierwotnego wymiennika ciepła
Sekret wykorzystania ciepła spalania dla efektywności energetycznej już od dawna znany, ale nie został skutecznie zrealizowany w domowych lub przemysłowych, grzewczych urządzeniach do najnowszych innowacji technologicznych. Aby utrzymać wysoką wydajność dłużej, Pierwotny wymiennik ciepła musi być trwałe. Producenci kotłów w wielkiej Brytanii korzystają z aluminium lub stali nierdzewnej dla wymienników ciepła.

Poniżej znajduje się wykres pokazujący porównanie trwałości między wymiennikami ciepła z aluminium i stali nierdzewnej. W miarę, jak aluminium zaczyna się mocno, jest znacznie spada w kolejnych latach, podczas gdy ze stali nierdzewnej zachowuje swoją skuteczność:

Nie jest tajemnicą, że stal nierdzewna jest o wiele trwalsze, bardziej niezawodne i mniej podatne na korozję niż aluminium. Viessmann jest jednym z niewielu producentów kotłów w wielkiej Brytanii, które wykorzystują opatentowany wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial dla swojego najlepszego asortymentu kotłów kondensacyjnych. I ponieważ produkują go wewnątrz kraju, mogą konkurować w tej samej cenie, co i liderów rynku w wielkiej Brytanii, mimo, że mają technologicznie doskonały kocioł.

Są one również jednym z 3 zwycięzców nagrody „Best Buy” Boiler ” w wielkiej Brytanii. Pozostałe dwa-Worcester Bosch i Vaillant, oba wykorzystują aluminiowy wymiennik ciepła.

Dodaj komentarz