Kotły kondensacyjne Ariel ENERGIA

Jaka jest różnica między tradycyjnym kotłem i kotłem kondensacyjnym?

Decyzję o najlepszym rodzaju kotła do indywidualnych potrzeb może być trudne. Jednak uzyskanie odpowiedniej informacji może znacznie uprościć proces podejmowania decyzji i może pozwolić ci najlepszą cenę kotła . Dlatego w tym artykule można uzyskać intensywny kurs dla kotłów, w tym o tym, jak znaleźć najlepsze typy kotłów kondensacyjnych i dostawców kotłów .

W konwencjonalnych systemach grzewczych (np. gazowych kotłach), rozgrzane gazy przekraczają powierzchnię wymiany ciepła kotła, przekazując energię wygenerowaną przez system dystrybucji ciepła, takie jak ogrzewanie podłogowe i grzejniki. Dalej spaliny są wyrzucane do atmosfery przez komin do kotła.

W ten sposób pewną ilość ciepła jest tracona, ponieważ wraz z gazów wydziela się duża ilość pary wodnej, powstałej w procesie spalania. Z tego powodu dedykowany par będzie wolne ilości energii parowania.

To właśnie tutaj kocioł kondensacyjny staje się rozsądne, przyjazne dla środowiska i opłacalne wybór w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami, ponieważ są one w stanie przetwarzać energię parowania ciepło.

Po prostu wypełniając swoje osobiste preferencje w formularzu kontaktowym na początku tej strony, można dostać się do czterech notowań z najlepszymi dostawcami do swoich indywidualnych potrzeb. To jest za darmo i bez zobowiązań .

Kotły kondensacyjne mogą zapewnić skuteczność 90%

Kotły kondensacyjne mogą zapewnić skuteczność 90%Nie tylko kocioł kondensacyjny jest dobrym rozwiązaniem, jeśli obawiasz się o swoje śladem, ale producenci kotłów kondensacyjnych twierdzą również, że poziom skuteczności ich produktów może osiągnąć 98%. Zazwyczaj zwykłe kotły mogą osiągnąć tylko 70-80% skuteczności.

Te wysokowydajne kotły powinny większą część ich konwersji ciepła w komorze spalania. To, jak one działają, polega na tym, że wymiennik ciepła pobiera nie tylko ciepło ze spalania paliwa, ale i energię cieplną, która pochodzi z kondensacji pary wodnej i przekazuje ją do systemu ogrzewania domu.

Korzystając z powyższej terminologii, można stwierdzić, że kotły kondensacyjne zapewniają maksymalną wartość opałową z punktu widzenia mocy grzania, podczas gdy konwencjonalne gazowe lub elektryczne, kotły zapewniają niską wartość opałową. Następnie, przez kondensację, kocioł kondensacyjny jest w stanie zapewnić od 10% do 15% więcej wydajności.

Aby określić różnicę między najniższym i najwyższym wartości opałowej dla kotła, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj paliwa, na którym pracuje kocioł. Dla gazu ziemnego różnica ta wynosi około 11%. Oznacza to, że stopień sprawności kotła może osiągnąć 90-91% w pełnej kondensacji (80% od spalania paliwa i 11% od kondensacji pary).

W wymienniku ciepła z kotłem wydzielane gazy przedostają się do poziomu temperatury, która jest prawie równa temperaturze wody z odwróconej pierścienia. W ten sposób współczynnik efektywności zbliża się do 91% i w ten sposób osiąga prawie fizycznego limitu kotła.Stopień, w którym kocioł kondensacyjny może w pełni wykorzystać energię cieplną pobraną od kondensacji, zależy głównie od daty temperatury ogrzewania.

Im niższa jest temperatura wody wpływającej do skraplacza, tym skuteczniej będzie proces chłodzenia gazu. Później efekt kondensacji może być wykorzystany w pełni. Dlatego, jeśli chcesz zwiększyć ogólną wydajność systemu ogrzewania, ważne jest, aby zwrócić większą uwagę na problem maksymalizacji efektu kondensacji wewnątrz kotła.

W tej tabeli przedstawiono informacje o kosztach na kondensację różnych typów kotłów. To daje lepsze zrozumienie współczynnika efektywności конденсационного kotła z punktu widzenia tego, co może pojawić się na twoim rachunku energetycznym.

Jak działa kocioł kondensacyjny?

Zasady pracy kotła znane już sto lat, ale jego użycie jest możliwe tylko w ostatnim czasie. Jest to związane z tym, że producenci kotłów kondensacyjnych mogą teraz korzystać z osiągnięć technologicznych w dziedzinie stali nierdzewnej i odpornego na korozję stopu. Ale jak działają kotły kondensacyjne?

Podczas chłodzenia pary wody wewnątrz kotła zamieniają się w płyn przez proces kondensacji. To uwalnia pewną ilość energii cieplnej.

Kondensacja w kotle odbywa się w specjalnie zaprojektowanym wymienniku ciepła , który odbiera ciepło i przekazuje go do systemu ogrzewania. W tym czasie jak w zwykłym kotle celem jest, aby uniknąć procesu kondensacji, w kotle ten sam proces jest niezbędny do produkcji ciepła.

Ilość ciepła jaką można utworzyć poprzez świecić blok paliwa, w tym upale wystrzelony kondensacją pary wodnej, spowodowana wyższej kaloryczności. Taką samą ilość ciepła wytwarzana jest, nie licząc energii cieplnej w wyniku kondensacji, nazywa najniższej wartości opałowej.

Więcej o mechanizmach kotła

Kotły kondensacyjne mają wbudowany wentylator, zamontowany obok z wymiennikiem ciepła, który pracuje z prędkościomierzem. Z tego powodu kotły kondensacyjne wyposażone są w zamkniętym paleniskiem, podłączony do przewodu kominowego koncentrycznego, za który dostępne są spaliny. Kontrola prędkości wentylatora pomaga utrzymać optymalny stosunek spalania pomiędzy powietrzem i gazem. Aby zminimalizować straty ciepła od spalin, ważne, że wymiennik ciepła pozwala kondensacji pary wodnej.

Proces kondensacji osiąga szczyt, gdy powierzchnia wymiennika ciepła jest równa lub niższa od temperatury punktu rosy. Temperatura punktu rosy-Najbardziej niezawodna jednostka pomiaru wilgotności i komfortu powietrza. W normalnych warunkach, punkt rosy dla gazu ziemnego wynosi około 57 stopni Celsjusza. W taki sposób, aby kocioł pracował w trybie kondensacji, temperatura płynu chłodzącego w odwrotnym układzie nie przekracza 57 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz