Helio expert - opinie i recenzja

Helio expert – opinie i recenzja

Helio expert - opinie i recenzjaHelio Expert jest jedną z dłużej działających firm specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych. Na polskim rynku działa już od 10 lat i przez ten czas zrealizowała ponad tysiąc zamówień. To naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza że statystyki firmy jasno wskazują, że aż 90% klientów jest zadowolonych z usług Helio Expert, z kolei 30% dotychczasowych klientów wybrało właśnie tę firmę, z uwagi na polecenie znajomych. Czy warto zatem zdecydować się na rozwiązania proponowane przez Helio Expert? Sprawdziliśmy to dla Was!

Helio expert – oferta dla domu i przedsiębiorstw

Helio Expert wie, jak ważne jest czyste powietrze, dlatego w swojej ofercie nie ogranicza się wyłącznie do określonych grup odbiorców. Z oferty firmy mogą skorzystać:

  • klienci indywidualni,
  • przedsiębiorstwa,
  • spółdzielnie mieszkaniowe,
  • gospodarstwa rolne.

Jednak dzisiaj skupimy się na głównych odbiorcach Helio Expert, tj. gospodarstwach domowych i firmach, które stanowią zdecydowanie największą grupę klientów.

Helio Expert szczególnie dobrze dba o klientów indywidualnych, zdejmując z nich cały ciężar przygotowania niezbędnej dokumentacji oraz przeprowadzenia licznych procedur związanych z fotowoltaiką. Co więcej, klientów indywidualnych z pewnością zadowoli również fakt, że firma udziela naprawdę długich gwarancji. W przypadku uzysku energii możemy liczyć na 25 lat gwarancji, z kolei dla żywotności instalacji jest to aż 35 lat. Nie da się ukryć, że tak długoletnia gwarancja z pewnością jest ściśle powiązana z wysoką jakością wykorzystywanych podzespołów i może świadczyć o tym, że instalacja posłuży nam przez naprawdę długie lata.

Przedsiębiorcy z kolei z pewnością zwrócą uwagę na szeroki zakres realizacji oferowanych przez Helio Expert. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych, nie tylko tych małych, o mocy do 50 kWp, ale również tych dużych, które mogą osiągać moc nawet 1 MW. To zdecydowany plus tego wykonawcy.

Solar as a service w Helio expert

Solar as a service to jedno z ciekawszych rozwiązań, które są stosowane w Helio Expert. Firma wyszła naprzeciw wszystkim tym osobom, które nie chcą lub nie mogą od razu przeznaczyć wysokich kwot na instalację fotowoltaiczną.

W wariancie Solar as a service klient podpisuje umowę długoterminową na zakup energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie pieniędzy w kieszeni, przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za energię elektryczną, a także, co bardzo ważne, do obniżenia negatywnego oddziaływania na nasze środowisko.

Stosowanie rozwiązań proekologicznych jest niezwykle ważne właśnie teraz, gdy coraz więcej się mówi o szkodliwym działaniu człowieka na klimat. Możliwość dopasowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska również dla tych osób, które nie dysponują środkami na samodzielną instalację jest więc naprawdę przemyślanym pomysłem. Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że pozostałe firmy powinny brać przykład z Helio Expert.

Helio expert – cennik i możliwości finansowania

Helio Expert nie udostępnia ogólnego cennika na swojej stronie internetowej. Nie znajdziemy tam nawet przybliżonych cen za wykonanie przeciętnych rozmiarów instalacji fotowoltaicznej. Najprawdopodobniej jest to ściśle powiązane z indywidualną wyceną, która wymaga określenia planowanej mocy instalacji, miejsca jej montażu oraz zastosowanych podzespołów.

Cena przykładowych zestawów fotowoltaicznych o mocy 5 kW jest szacowana na poziomie powyżej 25 tys. zł. Przy tym należy mieć na uwadze, że w zależności od zastosowanych podzespołów, a także naprawdę wysokiej jakości montażu cena instalacji wykonywanej przez Helio Expert może się okazać nieznacznie wyższa.

Na szczęście osoby decydujące się na instalację paneli fotowoltaicznych z Helio Expert nie muszą się ograniczać wyłącznie do płatności w formie gotówkowej. Przedsiębiorstwo umożliwia stosowanie różnorodnych wariantów finansowania, wśród których największą popularnością cieszą się:

  • dotacje – jak większość przedsiębiorstw działających na rynku fotowoltaicznym, również Helio Expert oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie opracowania dokumentacji projektowych. Co ważne, Helio Expert pomaga w ubieganiu się o dofinansowanie nie tylko z programu „Mój Prąd” ale również wszystkich pozostałych źródeł rządowych i samorządowych.
  • kredyt na instalację – Helio Expert wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i właśnie dlatego współpracuje z licznymi bankami. Klienci Helio Expert mogą się zdecydować na sfinansowanie instalacji z jednym z banków współpracujących z firmą (w tym BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole czy PKO BP) bądź samodzielnie wyszukać interesującej oferty kredytowej.
  • leasing na fotowoltaikę – ta propozycja skierowana jest głównie do klientów biznesowych i umożliwia zastosowanie leasingu jako formę finansowania instalacji fotowoltaicznej. Helio Expert pomaga w pozyskaniu finansowania w Santander Leasing oraz PKO Leasing.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że oferta przygotowana przez Helio Expert jest obecnie jedną z ciekawszych na rynku. Zastosowanie najwyższej jakości podzespołów oraz długoletnia gwarancja, zarówno na pozyskiwanie energii, jak i żywotność instalacji jasno wskazuje, że inwestycja będzie przez długi czas przynosiła zyski.

Co więcej, na plus zasługuje również obszerna oferta finansowania zewnętrznego, która w przypadku tak dużych inwestycji, jakimi są instalacje fotowoltaiczne pozwala cieszyć się możliwościami jakie dają odnawialne źródła energii znacznie większej grupie odbiorców. Co więcej, opcja Solar as a service to rozwiązanie, które powinno być przykładem dla innych przedsiębiorstw działających na rynku usług fotowoltaicznych. Szczególnie teraz, gdy stoimy u progu kryzysu klimatycznego, takie rozwiązania powinny być szeroko stosowane.

Maleńki punkt możemy odjąć za brak wskazania przynajmniej szacunkowych cen na stronie internetowej, jednak mamy na uwadze fakt, że Helio Expert stara się podchodzić indywidualnie do każdego zapytania.