Soleko – recenzja

Soleko – recenzja

Soleko – recenzjaZ każdym kolejnym rokiem Polacy płacą coraz większe rachunki za energię elektryczną. Struktura energetyki, niewystarczające inwestycje i ciągle rosnące ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla to główne, długofalowe przyczyny takiej sytuacji. Wydaje się, że fotowoltaika staje się swego rodzaju antidotum na wysokie ceny prądu. Dodatkowe podatki i opłaty (np. opłata mocowa) sprawiają, że właściciele domów jednorodzinnych inwestują w termomodernizację swoich budynków oraz panele fotowoltaiczne. Na rosnące potrzeby użytkowników odpowiedziało mnóstwo firm, które specjalizują się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w kwestii fotowoltaiki. Jednym z instalatorów, który wyróżnia się na rynku paneli fotowoltaicznych jest firma Soleko.

Soleko – oferta produktów

Soleko jest jedną z najdłużej działających firm na polskim rynku energii odnawialnej. To nie tylko ogromne doświadczenie, ale także wykwalifikowana kadra specjalistów sprawia, że Soleko świadczy usługi najwyższej jakości. Soleko wspiera inwestorów w ciągu całego procesu budowy instalacji fotowoltaicznej czy solarnej. Profesjonalne usługi doradcze pozwalają na wybranie najbardziej efektywnych i korzystnych dla siebie rozwiązań. Poza doradzaniem, montażem oraz uruchamianiem instalacji, Soleko pomaga także w wypełnianiu wszelkich formalności pozwalających otrzymać dofinansowanie.

Soleko swoją początkową działalność skupiała wyłącznie na montażu kolektorów słonecznych. Rozwój technologii fotowoltaicznej oraz ogromny boom na panele fotowoltaiczne sprawił, że firma rozszerzyła swoją ofertę. Soleko skupia się obecnie na trzech głównych obszarach: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i instalacje fotowoltaiczne. Kolektory straciły na popularności kosztem paneli, jednak firma nadal oferuje sprzedaż oraz montaż kolektorów słonecznych. Soleko korzysta z szerokiej gamy paneli słonecznych zarówno monokrystalicznych, jak i polikrystalicznych. W oferowanych modułach takich producentów jak m.in. LG, Sunpower czy IBC Solar zastosowano najnowsze technologie PERC oraz Half-Cut.

Instalacje fotowoltaiczne Soleko – dla kogo?

Instalacje fotowoltaiczne Soleko – dla kogo?Soleko nie kieruje swojej oferty do konkretnej grupy odbiorców. Zdecydowanie najbardziej popularne są jednak instalacje dla firm czy domów jednorodzinnych. Fotowoltaika dla użytkowników prywatnych to nie tylko reakcja na ciągle rosnące ceny prądu, ale również rozwiązanie niezwykle ekologiczne. Instalacje fotowoltaiczne coraz częściej wykorzystują także przedsiębiorcy, którzy szukają sposobu na ograniczenie kosztów stałych w swoich firmach.

To, co bardzo wyróżnia firmę Soleko, to niezwykle długie okresy gwarancyjne. Wynoszą one nawet 15 lat w przypadku wad technicznych oraz 25 lat na wydajność paneli powyżej 80%. Ci, którzy nie wierzą w takie zapewnienia, z łatwością mogą znaleźć potwierdzenie w wielu pozytywnych opiniach obecnych klientów, które dostępne są w Internecie. Śmiało można stwierdzić, że firma w pełni wywiązuje się ze swoich obietnic. Soleko jest otwarta na klientów z różnych obszarów, dlatego z ofert mogą równie dobrze skorzystać chociażby rolnicy czy właściciele sklepów.

Przedział cenowy instalacji Soleko

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy w głównej mierze od mocy, jaką chcemy uzyskać. Logiczne więc, że im większa moc, tym wyższa cena. Na cenę wpływają również materiały, z jakich zostały wykonane panele oraz ich producent. Końcową wycenę generuje także długość gwarancji. Warto postawić na panele fotowoltaiczne znanych producentów m.in. LG, IBC Solar czy Q CELLS. Takie właśnie rozwiązania stosuje instalator Soleko.

Do kosztu fotowoltaiki należy doliczyć inne komponenty, czyli inwerter sieciowy, kable sieciowe, konstrukcję utrzymującą instalację oraz inne zabezpieczenia. Koszt montażu całej instalacji z pewnością będzie się różnił w zależności od tego, na jakim dachu będą ulokowane panele.

Strona internetowa instalatora Soleko jest bardzo przejrzysta. Znajdziemy na niej szczegółowe informacje dotyczące cen instalacji fotowoltaicznych o konkretnej mocy znamionowej. Najmniejsze instalacje o mocy do 3,33 kW wraz z montażem kosztują od 13 990 zł. Instalacja fotowoltaiczna o mocy do 9,99 kW, zbudowana z ok. 27 – 30 paneli, zajmująca powierzchnię do 51 m2 i produkująca szacunkowo 10 000 kW rocznie będzie nas kosztować co najmniej 32 990 zł. Jeśli chodzi o kolektory słoneczne, to na stronie internetowej Soleko możemy znaleźć m.in. zestaw solarny „ECO” z kolektorami płaskimi. Zestaw przeznaczony jest dla 2-4 osób, a jego sugerowana cena wraz ze standardowym montażem wynosi 11 290 zł. Wszystkie podane kwoty są cenami brutto.

Jakie są możliwości finansowania w Soleko?

Możliwości finansowania w firmie Soleko zostały opracowane we współpracy z Alior Bankiem. Dotyczą one zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Gotówki nie trzeba raczej specjalnie tłumaczyć. Płacimy, instalator montuje, a my cieszymy się z działającej instalacji. Drugim rozwiązaniem jest kredyt na fotowoltaikę, oprocentowany na 3% w skali roku. Udzielany jest on na maksymalnie 5 lat, a kwota którą możemy otrzymać to aż 20 000 zł. Aby otrzymać kredyt, należy jedynie okazać dowód osobisty. Dopiero wyższe kwoty wymagają oceny zdolności kredytowej klienta.

Dla przedsiębiorców i rolników, Soleko przygotowało możliwość finansowania w formie leasingu. Umowa zawierana jest na okres 48 – 60 miesięcy. Kwota wykupu instalacji wynosi 15 – 25% wartości w zależności od czasu współpracy. W tej formie finansowania wymagany jest wkład własny. Wynosi on 5% w przypadku inwestycji do 25 000 zł oraz 25% przy droższym przedsięwzięciu. Leasing na fotowoltaikę dostępny jest w formie operacyjnej.

Soleko jest firmą, którą warto wziąć pod uwagę przy zakładaniu fotowoltaiki. Spore doświadczenie, wykwalifikowana kadra specjalistów czy dodatkowe usługi to argumenty, które zdecydowanie przemawiają za wyborem tego instalatora. Do małych mankamentów trzeba jednak dorzucić mało szczegółową ofertę. Również możliwości finansowania należą do tych podstawowych, ale mimo to, wydają się wystarczające.