Stilo Energy - recenzja i opinie

Stilo Energy – recenzja i opinie

Stilo Energy - recenzja i opiniePrzedsiębiorstwo Stilo Energy działa na polskim rynku już od kilkunastu lat, co pozwoliło mu opracować cieszące się wysoką wydajnością rozwiązania. W ofercie rozwiązań z zakresu fotowoltaiki wykorzystują mikroinwertery. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie sprawdzi się również u Ciebie? Poznaj bliżej innowacyjne rozwiązania od Stilo Energy!

Stilo Energy – dla kogo?

Oferta Stilo Energy jest mocno rozbudowana. Dzięki temu może z niej korzystać dosłownie każdy – osoby indywidualne, przedsiębiorcy, a także rolnicy. Jednak przedsiębiorca informuje, że z jego rozwiązań mogą też korzystać pozostałe grupy klientów, w tym wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Dzięki bogatemu doświadczeniu rozwiązania te cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Stilo Energy dotychczas zrealizowało kilkaset fotowoltaik o mocy do 50 kWh, czyli tzw. mikroinstalacji. Dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie daje instalacja fotowoltaiczna od Stilo Energy?

  • Klienci indywidualni zyskują możliwość obniżenia kosztów za prąd nawet o 90%, tym samym zauważalnie odciążając swój budżet, szczególnie teraz, gdy każdego roku musimy się zmagać z wysokimi wzrostami rachunków za prąd. Co więcej, korzystając z atrakcyjnych źródeł finansowania, jak np. dofinansowanie z programu „Mój prąd” koszty samej instalacji stają mniej odczuwalne.
  • Przedsiębiorcy, szczególnie ci, którzy w swojej działalności nie wykazują wyższego zapotrzebowania na prąd niż wspomniane 50 kWh również mogą obniżyć swoje rachunki. W przypadku przedsiębiorców warto zapoznać się z ofertą Regionalnych Programów Operacyjnych, które posiadają atrakcyjne formy dofinansowania instalacji fotowoltaicznych. Obecnie przedsiębiorstwa stanowią 25% wszystkich klientów Stilo Energy, co wskazuje na wysokie zainteresowanie oferowanymi rozwiązaniami.
  • Rolnicy, korzystający z ulgi inwestycyjnej również mogą obniżyć swoje rachunki poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej.

Jak widać, każda grupa klientów jest w stanie wyciągnąć naprawdę dużo korzyści z mikroinstalacji. Właśnie dlatego warto zapoznać się ze szczegółami oferty, aby wybrać tę najlepszą.

Mikroinwertery w Stilo Energy

Mikroinwertery, określane również mikrofalownikami podłącza się bezpośrednio do ogniwa fotowoltaicznego. Zaraz przy module przeprowadzany jest cały proces związany z pozyskaniem energii elektrycznej z promieni słonecznych, a następnie energia ta jest przekazywana dalej do sieci. Przedsiębiorstwo Stilo Energy należy do jednego z niewielu, które w swojej ofercie gwarantują takie rozwiązania. Jednak jaką korzyść z mikroinwerterów dostają osoby wybierające taki typ instalacji?

Zadaniem mikroinwerterów jest uniezależnienie poszczególnych paneli fotowoltaicznych od siebie. To sprawia, że każde pojedyncze ogniwo może działać w pełnym zakresie swoich sił. Jednak warto przy tym pamiętać, że rozwiązanie to okaże się niekorzystne w sytuacji, gdy jeden z paneli lub kilka, znajduje się w zacienionej przestrzeni. Wówczas jego wydajność znacząco spada.

Panele fotowoltaiczne z mikroinwerterami sprawdzą się w tych miejscach, w który panują odpowiednie warunki montażowe. Mogą to być kominy zacieniające lub dachy wielospadowe. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który określi, czy Twoja przestrzeń będzie odpowiednia do zastosowania tego rozwiązania.

Stilo Energy – ceny i możliwości finansowania

Instalacja fotowoltaiczna nie należy do najtańszych, dlatego warto wyszukiwać możliwości jej współfinansowania. Koszt montażu paneli z mikroinwerterami od Stilo Energy może się okazać nieznacznie wyższy od rozwiązań dostępnych u innych przedsiębiorców. Czy warto zatem zdecydować się na zakup tego rozwiązania i od czego to będzie zależeć?

Ceny instalacji realizowanych przez Stilo Energy, jak w przypadku pozostałych instalatorów zależą głównie od takich czynników jak:

  • wielkość instalacji,
  • miejsce montażu,
  • zastosowane podzespoły.

Dodatkowo, decydując się na rozwiązanie ofertowane przez Stilo Energy należy uwzględnić fakt, czy w instalacji będziemy wykorzystywać mikroinwertery. Instalacja z zastosowaniem tego rozwiązania będzie znacznie droższa.

Jak więc kształtują się ceny?

W przypadku instalacji o mocy 3 KW trzeba się liczyć z kosztami rzędu 6 801zł, z kolei wybierają wariant z montażem cena wzrasta do 20 405zł. w wariancie 6 KW cena samej instalacji wynosi ok. 5 544zł, z montażem 33 264zł, w wariancie 8 KW cena wynosi 5 419zł, z montażem 44 355zł, z kolei wariant 10 KW kosztować będzie ok. 4 966zł, a z montażem 49 660zł.

Wszystkie wskazane ceny są oczywiście cenami szacunkowymi, określonymi przy montażu instalacji na dachu skośnym, jednak pozwalają już minimalnie oszacować koszty związane z instalacją fotowoltaiczną od Stilo Energy.

Jeśli wskazane ceny wydają Ci się zbyt wysokie do pokrycia w formie gotówkowej, możesz skorzystać z różnych form finansowania. Obecnie do najpopularniejszych należą:

  • kredyt na zakup fotowoltaiki – możesz go pozyskać samodzielnie, wybierając się do dowolnego oddziału banku, lub skorzystać z oferty przygotowanej przez Stilo Energy. Obecnie przedsiębiorca ten współpracuje m.in. z Alior Bankiem.
  • Leasing na fotowoltaikę – tutaj wariant ten skierowany jest do przedsiębiorców. W zależności od wybranej opcji leasingowej, rata może być zbliżona do dotychczasowych rachunków za prąd, co sprawia, że ponoszone koszty nie będą odczuwalne.
  • Dofinansowanie – jak wcześniej wspomnieliśmy, z rozwiązania tego mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Ważne jest, by przed podjęciem decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej zapoznać się z dostępnymi możliwościami wsparcia w formie dotacji. To pozwoli znacząco zredukować ponoszone koszty.

Dynamiczny rozwój rynku paneli fotowoltaicznych sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają maksymalizować zyski z posiadanej instalacji. Warto zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które mogą się okazać efektywniejsze. Korzystając z atrakcyjnych form finansowania z pewnością będziesz mógł zdecydować się na zakup paneli z mikroinwerterami, które pozwolą Ci otrzymać znacznie więcej energii niż tradycyjne panele.