Powietrzna pompa ciepła

Ogrzewanie i chłodzenie stanowią dużą część naszego domowego zużycia energii. Elektryczny powietrzna pompa ciepła może być dobrą alternatywą dla systemu pieca, który działa z propanem lub mazutem. Pompa ciepła również jest ekonomiczną alternatywą dla temperatury oporu elektrycznego, który jest stosowany w elektrycznych piecach i zespolu szafach.

Różne rodzaje pompy ciepła

Latem powietrza pompa ciepła działa jak klimatyzacja, która zasysa ciepło z domu powietrza i przenosi go na ulicę. W zimie, kierunek w systemie odwrócony w taki sposób, że ciepło będzie wyciągnął z powietrza zewnętrznego i przeniósł się do swojego domu.

Pompa ciepła ma dwa główne składniki: skraplacz (zwany także sprężarką), który krąży czynnik chłodniczy przez system i urządzenie do oczyszczania powietrza, które dystrybuuje klimatyzacja. Większość pomp ciepła-to split z kondensatorem, znajdujących się na zewnątrz i urządzenia do uzdatniania powietrza wewnątrz. Pełen system zawiera oba składniki w bloku, który znajduje się na zewnątrz domu. Pompy ciepła zazwyczaj rozdzielają gorące lub zimne powietrze poprzez system kanałów. Ductless Mini split, które mogą obsługiwać do czterech pokoi, zostaną pokryte w kolumnie następnego miesiąca.

Jak działa pompa ciepła?

 Jak działa pompa ciepła?

W zeszłym pompy ciepła nie były wystarczająco skuteczne, aby pracować w chłodniejszym klimacie. W ostatnich latach, jednak, zaawansowane technologie sprawiają, że ich opłacalne w klimacie z długimi okresami temperatury poniżej zera, na przykład, w północno-wschodniej części stanów ZJEDNOCZONYCH.

Jeśli twój stary piec jest podłączony klimatyzacja, wymiana systemu ogrzewania, jak i chłodzenia za pomocą rozwiązania „wszystko w jednym” pompy ciepła może prowadzić do znacznych oszczędności kosztów. Jeśli obecnie остываете oknem blokiem lub starszego centrum ac, przejście do powietrza pompa ciepła może zmniejszyć swoje letnie rachunki za energię elektryczną.

Praca pompy ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła nie tylko obniżają koszty zużycia energii, ale również mogą wyeliminować ryzyko zatrucia tlenkiem węgla i problemy, które mogą wystąpić podczas przechowywania w miejscu propanu i oleju opałowego.

Pompy ciepła muszą pracować więcej, aby pobrać ciepło, gdy temperatura zewnętrzna zmniejsza się. W pewnym momencie pompa Ciepła przełącza się w tryb oporu, który działa tak samo, jak toster lub grzejnik elektryczny. Jeśli teren ma bardzo zimną zimę, trzeba wziąć pod uwagę system z podwójnym paliwem, który wykorzystuje pompy ciepła wraz z gazowej lub piekarnikiem.

Ceny na pompy ciepła powietrze-powietrze

Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, znajdź blok z wysokim rankingiem HSPF, który mierzy wydajność ogrzewania; jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, prawdopodobnie chcesz, aby bardziej skupić się na ocenie SEER, który mierzy wydajność chłodzenia. Minimalny standard pompa ciepła SEER 14 i HSPF 8.2. Prosty sposób porównać opcje-szukaj ikonę skrótu programu ENERGY STAR. Oznacza to, że urządzenie ma co najmniej 15 SEER i 8.5 HSPF. Wizyta www.energystar.gov aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń, instalacji i wykwalifikowanych wykonawców.

Ile pompa ciepła może zmniejszyć koszty energii elektrycznej? To zależy od wielkości i efektywności domu, lokalnych cen energii i klimatu. Można znaleźć online, kalkulatory, które mogą pomóc przewidzieć oszczędność energii. Biorąc pod uwagę dane, na przykład ustalono, że opłata za ogrzewanie w Południowej Karolinie, za pomocą nowego pompa ciepła średnio w kraju, koszt paliwa, był o połowę mniej, niż opłata za ogrzewanie z typowym piecu propanu lub systemu oporu elektrycznego.

Ceny na pompy ciepła powietrze-powietrze

Zalety i wady pompy ciepła „powietrze-powietrze”
Energooszczędne audytorzy mogą precyzyjnie przewidzieć oszczędność energii i oferować wskazówki dotyczące wyboru konkretnej marki i rozmiaru bloku. Co ważniejsze, recenzenci energii mogą zaproponować inne sposoby poprawy komfortu i zmniejszenia zużycia energii, takich jak uszczelnienie przewodów wentylacyjnych lub izolacja obudowy budynku.

Twój lokalny sprzedawca HVAC, jeśli masz doświadczenie w pracy z pompą ciepła, może być bardzo przydatne. Wiele pompy ciepła nie jest ustawiony prawidłowo, więc należy zapytać, jak oni gwarantują wysokiej jakości instalację. Skontaktuj się z lokalnym elektrycznego kurnika, aby dowiedzieć się,co polecają. Mogą nawet zaoferować rabaty, darmowe sprawdzanie lub zniżka na ogrzewanie elektryczne.

Dodaj komentarz