Słoneczna energia cieplna

To wydaje się niemożliwe, ale to zupełnie nie tak. Słoneczne ciepło można uzyskać za darmo. Zobaczymy, jak.Do górnych warstw atmosfery Ziemi dociera promieniowanie o natężeniu promieniowania 1366.1 W / m2 (patrz stałą słoneczną). Oznacza to, że całkowita moc wejściowa w atmosferze wynosi około 174 . Około 30% tej mocy od razu odbija się w przestrzeni, a kolejne 20% jest pochłaniane przez klimatem powierzchni Ziemi dociera około 89 петаватув, co oznacza średnio około 180 W / m2[8]. Siła ta nie jest równomiernie rozłożona: obszar oświetlony padającym światłem prostopadle z góry można dostać się do 1000 W / m2, a obszary, w których kontynuuje się w nocy, nie dostają nic. Przy średnim dziennym i rocznym cyklu więcej energii wyświetla ziemię wzdłuż równika i, przynajmniej w obszar konstelacji. Całkowita energia, osiągając poziomej dziedzinie w ciągu roku, wynosi 600 kwh/(m2 * rok), w krajach skandynawskich, przy ponad 2500 kwh / m2 / rok w Afryce Środkowej[9]. W Polsce jest to około 1100 kwh / (m2 * rok).

Wytwarzanie słonecznej energii cieplnej

Wytwarzanie słonecznej energii cieplnejWykorzystanie promieniowania słonecznego jako energii cieplnej wiadomo jak cieplne ogrzewanie słoneczne. To nie należy mylić z fotowoltaicznej, która jest produkcja energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Słoneczna cieplna działa w zasadzie jak woda w ogrodzie, który pozostaje na słońce. Powierzchnia rurki pochłania światło, a w szczególności, promieniowanie cieplne, a woda nagrzewa się w środku. Ogrzewanie słoneczne działa zgodnie z:Kolektory absorbują światło słoneczne przez pochłaniacz. Tutaj nagrzewa się specjalna płyn.

Pompa, która następnie przenosi ciecz do wymiennika ciepła. Wytworzona energia jest następnie przekazywany do zbiornika do przechowywania. Kiedy to się dzieje, że ciepła lub promieniowania słonecznego nie wystarcza do ogrzewania wody konwencjonalny system ogrzewania ogrzewać zbiornik do przechowywania do odpowiedniej temperatury.

Średnio rocznie około 60% energii potrzebnej do produkcji ciepłej wody, wytwarzana jest średnim lub małym przedsiębiorstwem.

Kolektory słoneczneKolektory słoneczne

Słoneczne termiczne systemy zainstalowane w dzisiejszych domach włoskich, również mogą być bezpłatne! Generowanie energii przez panele słoneczne w celu uzyskania ciepła przy wysokiej temperaturze jest niezbędna do wytwarzania energii elektrycznej. Energetyczne systemy mają kolektory słoneczne z podstawowych składników:

Odblaskowe paski (lustra) – to te, które prowadzą do wejścia i zajęcia światła słonecznego w odbiorniku .  Większość modułów sprawiają, że transfer ciepła dzięki płynu, który nagrzewa się, a następnie rozprasza się w pojemniku lub zbiorniku i jest wykorzystywana do produkcji pary. Para zamienia się w energię w turbinie, która steruje generator do produkcji energii elektrycznej. Istnieją również systemy śledzenia, aby światło słoneczne skupił się na zbiorniku lub odbiorniku w ciągu dnia, nawet gdy Słońce porusza się w upale.

Ponadto, istnieje również typ przechowywania energii cieplnej, dozwolony kolektora słonecznego, a system termiczny jest używana do produkcji energii elektrycznej w nocy lub, gdy niebo jest zachmurzone.

Niewiele osób spoza sektora wiedzą, że słoneczne termiczne systemy mogą być również wykonane są hybrydowymi systemami wykorzystującymi inne rodzaje paliwa (zazwyczaj gaz ziemny), aby uzupełnić energię słoneczną w okresach niskiej promieniowania słonecznego.
Wśród termicznych systemów solarnych jest system grzejników, które działają zgodnie z potencjałem gęstości między zimnymi i gorącymi płynami. W praktyce zasada ta jest podobny grzejników. Podgrzana ciecz w obiegu dumny i wchodzi w zbiornik do przechowywania, przekazuje swoje ciepło, a następnie ponownie obniża się przez tylne rury. System grzejników zaprojektowane jako proste systemy z zamkniętą i pionowej cyrkulacji. Ten typ słonecznej cieplnej system oferuje kilka zalet: bez regulacji, bez pompy i ma doskonałą efektywność energetyczna w obniżonej cenie. Prostota naturalnej cyrkulacji i brak ruchomych części gwarantuje wysoką niezawodność całego systemu. Ważnym atutem jest jego zdolność do pozostania w pracy, w przypadku awarii zasilania. Wadą jest to, że zbiornik powinien być umieszczony w lepszej pozycji niż inne elementy. Zaleca się instalować w miejscach, gdzie temperatura jest ujemna, ponieważ mróz może spowodować uszkodzenie.


idealna sytuacja, aby pomieścić panele na suficie lub podłodze-na południe, podczas gdy jest ona skuteczna przed każdym punktem między Południowo-Wschodnią i Południowo-Zachodnią. Dom średniej wielkości potrzebuje 1 i 2 m2 kolektorów słonecznych (paneli słonecznych) dla każdego człowieka, żyjącego w domu. Bardzo ważne jest również umieszczenie panelu w miejscu, gdzie mniej cienia w każdej chwili dnia, bo to może zmniejszyć wydajność. Cień może być spowodowany budynkami i innymi okolicznymi budynkami lub drzewami. Mieszczący się na dachu jest zwykle wolna układ Słoneczny może być nie tak estetyczne, ale są różne opcje, aby umieścić go na Ziemię. Ważne jest to, co masz bezpośrednie światło słoneczne, bez cienia w ciągu dnia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów panel słoneczny musi znajdować się pod kątem od 20 do 50 stopni w stosunku do płaszczyzny poziomej (w rzeczywistości większość sufitów trafiają w ten pasek).

Ogrzewanie solarne wody przynosi niesamowite korzyści:

  • Ilość energii, która jest nieskończona za darmo
  • Brak emisji CO2, dlatego roślina, która chroni przed zabrudzeniemOszczędność do 60% mniej energii do ogrzewania wody, do 35% mniej energii do ogrzewania
  • Słoneczne termiczne system może być zintegrowany z istniejącymi blokami
  • Nowoczesne systemy skutecznie działają nawet w zimie lub gdy nie ma bezpośredniego światła
  • Wartość domu wzrasta wraz z energetycznym w klasie własności
  • Pozwala odliczyć część kosztów zakupu poprzez podatkowej,

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że panele słoneczne są kompatybilne z większością systemów gorącej wody. Jednak potrzebny jest nowy cylinder z dwoma cewkami.

Zalety i ograniczenia słonecznej energii cieplnej

Energia słoneczna jest odnawialnej, jest dostępna za darmo i w nieograniczonych ilościach. Ponadto, G. Jego termodynamiczna opcja, energia cieplna może być używany w regionach, które średnio zdruzgotani. Na ekranie etapie proces wytwarzania energii cieplnej nie ma wpływu na środowisko naturalne i nie zawiera szkodliwych emisji. Termiczne instalacji solarnych mogą dostosować się do większości domowych warunków.Granice tego odnawialnego źródła energii związane z tym, że produkcja ciepła w zależności od klimatu i klimatu. Ponadto, dla zapewnienia ogrzewania, potrzebne jest dodatkowe źródło. Niska temperatura w technologii termicznej nie produkują energii elektrycznej, a zatem nie mogą zaspokoić tę potrzebę, ale mogą zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło do mieszkania. Należy również ocenić estetyczny aspekt, zwłaszcza dla datowanych konstrukcji. Instalacja paneli posiada funkcję efektywności energetycznej, ale w tym samym czasie może stać się nie ozdobny dla mieszkania.

Nie ma standardowego rozwiązania, gdy szukasz odpowiedniego systemu ogrzewania, ale nie jest trudno znaleźć ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Wystarczy porozmawiać ze specjalistami ogrzewania, aby upewnić się, że wybrałeś najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Wiele dotacji i ulg do państwa dyspozycji, jeśli zdecydujesz się zrobić фотоэлектрическую i cieplną systemu. Sprawdź, bo w niektórych przypadkach system termiczny jest nic nie warte. Wiele firm, które projektują rośliny nie pobierają opłaty za moduł, ale tylko za instalację.

Wiele osób uważa, że jest to wygodne i mają rację. Jest to wygodne, bo koszty są amortyzowane lub nie mogą kosztować dużo, a oszczędność jest nieprawdopodobna. Ponadto ci, którzy mają już systemy słoneczne, mogą łatwo zwiększyć wartość swojego domu na rynku nieruchomości. Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że system grzewczy idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają dom.

Dodaj komentarz