wymiary paneli fotowoltaicznych

wymiary paneli fotowoltaicznych

wymiary paneli fotowoltaicznychCzy w końcu zdecydowałeś się obniżyć koszty energii elektrycznej dzięki bezpłatnej energii słonecznej i szukasz najlepszego dla siebie rozwiązania?

Musisz wiedzieć, że dla każdego użytkownika istnieje dostosowany system fotowoltaiczny: w fazie wyboru systemu niezbędne jest zrozumienie twoich potrzeb energetycznych i posiadanie odpowiedniego systemu, aby go zaspokoić, aby nie znaleźć się w systemie niewystarczającym lub zbyt dużym, który ostatecznie byłaby to niedroga inwestycja. Dlatego dobrze jest polegać na profesjonalistach, którzy poprzez przegląd techniczny mogą ocenić wszystkie elementy niezbędne, aby skierować Cię w kierunku właściwego rozwiązania dla twoich potrzeb oszczędnościowych.

Istnieją 3 decydujące elementy do wyboru odpowiedniego rozmiaru paneli fotowoltaicznych: moc systemu, liczba i model paneli, a także metry kwadratowe zajmowane na powierzchni instalacji.

1. Miejsce na instalację

rozmiar paneli fotowoltaicznych powierzchnia dachu mkw

Pierwsze pytanie, które zadają technicy, brzmi: na jakiej strukturze PV chce zainstalować, jak duża jest przestrzeń? W rzeczywistości istnieją różne strony przydatne do przechowywania paneli fotowoltaicznych, takie jak dachy płaskie, dachy spadziste, zadaszenia, schrony lub na ziemi. Dla każdego indywidualnego przypadku konieczne będzie znalezienie paneli fotowoltaicznych o odpowiednim rozmiarze i odpowiedniej wydajności.

Średnio potrzeba 6-7 metrów kwadratowych wolnej powierzchni do zainstalowania 1 kW – około 4 paneli – systemu fotowoltaicznego na klasycznym dachu skośnym. Z drugiej strony na płaskim dachu wymagana przestrzeń wynosi 9-10 m2, ponieważ należy uwzględnić wsporniki przy przechylaniu paneli.

Weź również pod uwagę, że jeśli dach jest szczególnie nierówny, panele fotowoltaiczne można oddzielić i zainstalować w blokach na różnych podziałach. Analiza musi być niezwykle dokładna, aby uzyskać maksymalną wydajność z dostępnej powierzchni, a jednocześnie dostosować orientację w kierunku właściwych punktów kardynalnych.

W przypadku nierównych powierzchni lub powierzchni o mniej niż optymalnym nachyleniu zaleca się połączenie fotowoltaiki z optymalizatorami, tj. Urządzeniami elektronicznymi do zastosowania pod panelami fotowoltaicznymi w celu uzyskania jednakowej wydajności na wszystkich blokach, nawet jeśli na przykład jeden z nich wytwarza mniej. przykład z powodu zacienienia lub nieprawidłowego działania modułu.

Dlatego rozmiar paneli słonecznych należy również określić w odniesieniu do powierzchni, którą mamy do dyspozycji dla systemu fotowoltaicznego.

2. Zużycie energii elektrycznej

2. Zużycie energii elektrycznejDobór wielkości systemów fotowoltaicznych jest bezpośrednio związany z zużyciem energii elektrycznej. Ile energii zużywasz? Ile energii chcesz wytworzyć za pomocą swojego systemu? W rzeczywistości konieczne jest udzielenie odpowiedzi na te pytania, aby znaleźć rozmiar dostosowany do twoich potrzeb. Typowe pytanie, które zadaje ci konsultant techniczny, brzmi: ile wydajesz na prąd co dwa miesiące?

Dane te mają jednak niewielką wartość, jeśli nie są powiązane z nawykami konsumenckimi. Ważne jest, aby zrozumieć, o jakich porach dnia zużywa się najwięcej prądu, ponieważ nie możemy zapominać, że panele fotowoltaiczne wytwarzają energię tylko przy świetle słonecznym. Uważaj więc na domniemanych specjalistów, którzy zamiast tego nie pytają, w których obszarach dnia twoje zużycie energii elektrycznej jest najbardziej rozdzielone.

3. Moc fotowoltaiczna w kW

3. Moc fotowoltaiczna w kWTrzeci decydujący element do oceny przy wyborze systemu jest bezpośrednią konsekwencją dostępnej przestrzeni – a zatem liczby paneli, które można zainstalować – i zużycia. Nie ma sensu mieć paneli, które wytwarzają o wiele więcej energii niż zużywane, ponieważ zostałyby zmarnowane i zmniejszyłyby korzyść z posiadania fotowoltaiki; ponadto okres spłaty dokonanej inwestycji byłby znacznie dłuższy, biorąc pod uwagę, że część uzyskanych oszczędności zostałaby zmarnowana.

Średnie roczne zużycie gospodarstwa domowego może wynosić do 3500 kWh.
Aby pokryć to zużycie w normalnych warunkach, wystarczy system fotowoltaiczny o mocy 3 kWh.
Aby uzyskać fotowoltaikę o mocy 3 kWh, potrzeba około 12 paneli, a zatem około 20 m2.

Dodaj komentarz

SpainFrenchItaly